Bitcoin’in 23 Bin Dolara Yükselişinin Ardından Ethereum (ETH) Fiyatı 2000 Dolara Ulaşabilir mi?

Bitcoin’in 23 Bin Dolara Yükselişinin Ardından Ethereum (ETH) Fiyatı 2000 Dolara Ulaşabilir mi?

Son üç hafta boyunca, Ethereum’un (ETH) fiyatı meteorik bir artış gördü. Daha düşük zaman dilimlerinde görülen birkaç düşüş göstergesi olmasına rağmen, boğalar hala galip gelmeye devam ediyor. Bununla birlikte, uzmanların yakın tarihli analizlerine göre, fiyat, devam etmekte olabilecek bir trend tükenmesine işaret ediyor gibi görünüyor.

Ethereum (ETH) Fiyat Artışı

Ethereum’un fiyatı 2023’ün başından bu yana %38 arttı ve şu anda 1.650$ aralığında işlem görüyor. Bu muazzam yükseliş nedeniyle, 13 ve 20 Ocak tarihlerinde tüm zamanların en yüksek seviyeleri belirlendi. Ve Ethereum fiyatının tersine dönmesi için net bir teorik tahmin olmasına rağmen, bir likidite olma olasılığı var. koşu, bu da üçüncü bir yüksek zirveye ulaşılmasına neden olabilir.

Bu, ETH’nin herhangi bir reddedilmeyle karşılaşmadan önce 1.700-1.730 dolara doğru toparlanmaya devam edebileceği görüşünde olan, önde gelen bir kripto analisti olan Michael van de Poppe gibi endüstri yiğitleri tarafından tekrarlandı. Daha önce, ETH fiyatı düştüğünde, Micheal bu düşüşlerin “rahatlama rallisi gerçekleşmeden önceki en iyi seçenekler” olduğunu belirtti.

ethereum

Bu senaryoda, boğalar, momentum sinyalini aynı anda daha yüksek bir tepe oluşturmak için kullanabilirlerse, geri dönüş yapma olasılıkları vardır. Alıcıların bunu gerçekleştirememesi durumunda, yatırımcılar ılımlı bir trend dönüşü beklemelidir. Ayıların, alıcılara karşı ivme kazanmak için fiyatları daha yüksek zaman dilimleri için destek görevi gören bir seviye olan 1.568 doların altına çekmesi gerekiyor. 1.568 dolarlık destek seviyesinin aşılması ve direnç seviyesine dönüştürülmesi durumunda, satıcıların Ethereum fiyatını 1.417 dolar, 1.331 dolar ve 1.227 dolar destek seviyelerine çekmesinin önü açılacak.

ETH 2 Bin Doları Geçecek mi?

Öte yandan, çok az uzman Ethereum için yükseliş trendinin tamamlanmaktan uzak olduğuna inanıyor. 

ETH boğaları, Göreceli Güç Endeksi’ni (RSI) 1.650 doların üzerinde duran likidite toplama arayışlarında aşırı alım bölgesinde başka bir yüksek seviye oluşturmaya zorlamak için bir toparlanma sergilemelidir. Uzmanlara göre, 1.820 dolarlık bariyer aşılırsa Ethereum fiyatlandırması için bir destek tabanı haline gelebilir. Eşzamanlı olarak, RSI bu yükselişi desteklerse, düşüş argümanı çürütülecek ve benzer bir gelişme ETH’nin 2.000 $ psikolojik eşiğini de yeniden test etmesine neden olacaktır.

ethereum

Mevcut durumda, Ethereum’un (ETH) fiyatı şu anda 1.661 dolardan işlem görüyor. Bu, kripto piyasası takipçilerine göre son yedi gündeki %9’luk artışın aksine, son 24 saatte %6’lık bir artışı temsil ediyor. 

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.