Bitcoin’in 15. Yıl Dönümünde Fiyatların Teknik Analizi ve Karşılaştırması

Bitcoin’in 15. Yıl Dönümünde Fiyatların Teknik Analizi ve Karşılaştırması

31 Ekim, Bitcoin‘in arkasındaki anonim yaratıcı veya yaratıcılar olan Satoshi Nakamoto’nun teknik dokümanının 15. yıl dönümünü işaret ediyor.

Şu anda, CoinGecko isimli büyük veri analiz platformunun raporlarına göre Bitcoin 34.494 dolar değerinde.

Bitcoin’in Tarihçesi

2009’da, Bitcoin’in teknik dokümanının yayımlanmasından sonra, kripto para birimi olarak tanıtıldı ve ilk blok 9 Ocak’ta oluşturuldu. Dört yılın sonunda, bu devrim niteliğindeki dijital para 204 dolar değerindeydi.

2017’ye kadar olan süre zarfında, Bitcoin sürekli bir artış gösterdi ve 31 Ekim’de 6.369 dolara çıktı.

2021’e kadar, Bitcoin 61.837 dolara kadar çıkarak sürekli bir büyüme gösterdi. Bu yıl içerisinde, El Salvador Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke oldu. 31 Ekim 2022 itibariyle, Bitcoin’in değeri 20.624 dolar olarak belirtildi.

Neden Bu Kadar Değerlendi?

Son zamanlarda, Bitcoin’in değerinde gözlemlenen artış, birçok analistin dikkatini çekti.

Birçok faktöre bağlı olarak bu son değer artışı gerçekleşmiş olabilir, ancak 30 Ekim tarihli bir analizde, bu artışın devam eden likidite sorunları ve stabilcoin piyasa değerinin azalmasından kaynaklanmış olabileceği üzerinde duruldu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.