Bitcoin (BTC) Yükselişlerin Ardından 30.000 Dolara Erişecek mi?

Bitcoin (BTC) Yükselişlerin Ardından 30.000 Dolara Erişecek mi?

Bitcoin, 25.3.000 $’lık 200 günlük hareketli ortalamanın üstünde sağlam bir şekilde kırılarak büyük bir ralli başlattı ve 9 ayın en yüksek seviyesi olan 27.787 $’a yükseldi. ABD Merkez Bankası, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın çökmesinden sonra nakit sıkıntısı çeken bankaları kurtarmak için 300 milyar dolarlık bir fonla para basmaya başladıktan sonra Bitcoin ve Ethereum fiyatları yükseldi.

Binance CEO’su CZ, BTC analisti Willy Woo, stoktan akışa model yaratıcısı PlanB, eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan ve diğer kripto liderleri ve etkileyiciler, Bitcoin’in 30.000 dolara kadar çıkacağına inanıyorlar. CZ, ABD bankalarıyla dalga geçerek ve son olaylar nedeniyle FUD’un ortasında kalan kripto sahiplerini destekleyerek, Bitcoin’in 27.000 doları geçtiği haberini Twitter’da paylaştı. Bankaların çöküşüyle birlikte BTC yükselişte.

“Bitcoin, dalgalı bir yapıya sahip olsa da hiçbir zaman bir kurtarma paketine ihtiyaç duymadı. Kripto para tutmak zorlu bir süreçtir ve son birkaç ayda elinde tutanlar için kolay olmadı.”

bitcoin
bitcoin (btc) yükselişlerin ardından 30.000 dolara erişecek mi? 3

Ünlü Bitcoin analisti Willy Woo, Twitter’da favori zincir üstü göstergelerini paylaştı. BTC fiyatı, gerçekleşen fiyat ile Yok Edilen Kümülatif Değer Günleri (CVDD) arasındaki taban arasındayken alım yapılmasını öneriyor. Ayrıca, yatırımcılar fiyat mor çizgiyi geçtiğinde daha fazla satın almalıdır.

BTC stok-akış modelinin yaratıcısı PlanB, stok-akış değerleme modelinin koyu mavi alana doğru toparlanmaya başladığını ortaya koydu. Yaklaşan BTC yarılanması ile birlikte, mevcut döngüde Triple zirvesi ile yeni bir ATH’nin mümkün olduğuna inanıyor.

bitcoin
bitcoin (btc) yükselişlerin ardından 30.000 dolara erişecek mi? 4

Bitcoin Fiyatı 200-WMA’nın Üzerinde Tutulacak

Ünlü Bitcoin analisti Willy Woo, BTC için tercih ettiği zincir üstü göstergeleri paylaştı. BTC fiyatı, gerçekleşen fiyat ile yok edilen kümülatif değer günleri (CVDD) arasında olduğunda alım yapılmasını öneriyor. Yatırımcılar ayrıca fiyatın mor çizgiyi geçtiği zaman daha fazla satın almalıdır. PlanB ise BTC stok-akış modeli yaratıcısı olarak, stok-akış değerleme modelinin koyu mavi alana doğru toparlandığını belirtti. Yeni bir ATH için Triple zirvesinin mümkün olduğuna inanıyor. Eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan, banka iflasları ve para basımının BTC fiyatını 90 gün içinde 1 milyon dolara çıkaracağını tahmin ediyor. Ayrıca ABD’nin hiperenflasyona girmesi konusunda iddiaya girdi ve akıllı bir sözleşmeye veya emanetçiye USDC’de 1 milyon dolar aktarmaya hazır olduğunu açıkladı. Şu anda BTC fiyatı 200 WMA’nın üzerinde işlem görüyor ve 27.587 dolardan alıcı buluyor. Ancak, Bitcoin 28.5K-29K $ aralığında bir dirençle karşılaşacak ve ABD Fed FOMC faiz artırım kararı güvercin bir karar verirse, bu direnci aşabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.