Bitcoin (BTC) Yine 31.000 Dolara Meydan Okudu, MATIC %10 Yükseldi!

Bitcoin (BTC) Yine 31.000 Dolara Meydan Okudu, MATIC %10 Yükseldi!

BNB, LTC ve SOL gibi kripto paraların ilk 10 arasında yer almasıyla birlikte yeşil renkte seyretmeye devam etmekte.

Bitcoin bir kez daha 31.000 dolar seviyesine kadar düşmeyi denedi, ancak şu an için geri çekilme durduruldu.

Ethereum’un fiyatı 1.900 dolar seviyesine yaklaşırken, BNB 250 dolar seviyesinde kapanış yaparken ve MATIC ise çift haneli rakamlara yükselerek, altcoin’ler bugün yeşil renge döndü.

BTC’nin 31.000 Dolar Mücadelesi

Geçen Perşembe, Bitcoin 31.500 dolar seviyesine yükselerek bir yıl içindeki en yüksek fiyatına ulaştı, ancak bu seviyeyi sürdüremedi ve hızla yaklaşık 30.000 dolar seviyesine geri çekildi. Hafta sonunda, varlık 30.000 ile 30.500 dolar arasında dar bir aralıkta istikrarlı bir seyir izledi.

Pazartesi günü pek fazla bir hareket olmadı. Bitcoin, 30.000 doların altına düşme eğilimindeydi, ancak boğalar bu seviyeyi korumayı başardı ve varlığı yukarı yönlü itti.

Bu nedenle, Salı günü erken saatlerde Bitcoin yeniden atağa geçti ve geçtiğimiz hafta içinde üçüncü kez 31.000 doların biraz üzerine çıktı. Ancak önceki denemelerinde olduğu gibi, bu kez de başarılı olamadı ve Bitcoin yaklaşık bin dolarlık bir düşüş yaşadı. Şu anda kripto para birimi yaklaşık 30.500 dolar seviyesinden işlem görüyor ve piyasa değeri 590 milyar doların üzerinde.

Bitcoin’in altcoinlere olan hakimiyeti son birkaç gündür hafif bir darbe aldı ve %50’nin altına düştü.

bitcoin
bitcoin (btc) yine 31.000 dolara meydan okudu, matic %10 yükseldi! 3

MATIC Şovu Çalıyor

Altcoinler dün bazı kayıplar yaşadı, ancak şu anda manzara tamamen farklı ve çoğu yeşil renkte seyrediyor. Ethereum, %1’in biraz üzerinde bir artışla neredeyse 1.900 dolar seviyesine ulaşarak daha mütevazı bir performans sergiledi. XRP, DOGE, TRX, DOT ve AVAX gibi diğer altcoinler benzer kazançlar elde etti.

Binance Coin ise yaklaşık %7 artışla 250 dolar seviyesine yaklaştı. SOL ve LTC ise sırasıyla %5’in üzerinde bir artışla 22 dolar ve 98 dolar seviyelerine yükseldi.

Polygon, büyük harfli altcoin grupları arasında en iyi performansı sergileyenlerden biri oldu. MATIC yaklaşık %10 artış göstererek 0,7 dolardan daha yüksek seviyelerde işlem görmekte.

Düşük ve orta değerli altcoinlerin çoğu yeşil renkte seyrederken, toplam kripto piyasası değeri bir günde 20 milyar doları aşarak şu anda CoinMarketCap’te 1,2 trilyon dolara yakın bir seviyede bulunuyor.

bitcoin
bitcoin (btc) yine 31.000 dolara meydan okudu, matic %10 yükseldi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.