Bitcoin Yeniden 20 Bin Dolara Düşerken, Tasfiyeler 200 Milyon Doların Üzerinde!

Bitcoin Yeniden 20 Bin Dolara Düşerken, Tasfiyeler 200 Milyon Doların Üzerinde!
0

Bitcoin birkaç saat önce 20.000 dolara yönelirken, tasfiyeler günlük ölçekte tekrar 200 milyon doların üzerinde.

Bitcoin son birkaç gün içinde ikinci kez 20.000 doların biraz üzerine düştüğü için kripto piyasaları başka bir düşüş yaşadı. Çoğu altcoin, ETH 1.100 doların altına düşerken günlük ölçekte de geri çekildi.

Bitcoin’in Son Düşüşü

Varlık son yedi gün içinde yaklaşık 10.000 dolar kaybettiğinden, birincil kripto para birimi etrafındaki manzara acımasız olmaya devam ediyor. Bu haftanın başlangıcı, BTC hızlı düşüşüne başlamadan önce 27.000 $ civarında kaldığı için boğalar için daha fazla acı getirdi.

Sadece birkaç saat içinde, bitcoin bin dolar gerilemeden önce kendisini 22.000 doların altına düşerken buldu. Ancak, ayılar piyasadaki hakimiyetlerini kanıtladı ve BTC’yi tekrar güneye sürdü. Bu sefer, gıpta edilen 20.000 $ işaretinin altına düşmekten sadece birkaç santim uzakta geldi.

Fed faiz oranlarını 75 baz puan yükseltirken, BTC aslında saldırıya geçti ve bir kez daha zemin kaybetmeye başlamadan önce 23.000 dolara yükseldi.

Son 24 saat içinde, kripto para birimi 20.250 dolara (Bitstamp’ta) düştü. Şu an itibariyle 1.000 dolar civarında toparlandı ve 21.000 doların biraz üzerinde bulunuyor. Piyasa değeri 400 milyar dolar, ancak altcoinler üzerindeki hakimiyeti daha da %44.3’e düşürüldü.

bitcoin
bitcoin yeniden 20 bin dolara düşerken, tasfiyeler 200 milyon doların üzerinde! 3

Önemli Bitcoin Haberleri

Devam eden piyasa türbülansının ortasında, sözde tahvil kralı Jeffrey Gundlach  varlığın 10.000 dolara daha da düşebileceğini iddia etti.

BTC’yi yasal ihale olarak kabul eden ikinci ülke olan CAR başkanı, şimdi Bitcoin’i anlamak için yeterince zaman harcayan kişilerin gelecekte başarılı olacağını belirtti.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, bir ödeme yöntemi olarak hizmet veren Bitcoin hakkındaki görüşlerine açıklık getirerek, 2. katman çözümlerinin nihayetinde varlığa yardımcı olabileceğini söyledi.

ETH Tekrar Düşüyor

Alternatif paralar, bu zorlu zamanlarda BTC’nin performansını büyük ölçüde taklit etti. Bu nedenle, çoğu artık günlük ölçekte kırmızı renktedir.

Ethereum en önemli kaybedenler arasında olmaya devam ediyor. Yalnızca son 24 saatte ETH, %6’dan fazla değer kaybetti ve hatta bugün erken saatlerde 1.100 doların altına düştü. Böylece, ikinci en büyük kripto geçen hafta neredeyse %50 düştü.

Polkadot, gün içinde %6,5 düşüşle büyük bir değer yığınının da gittiğini gördü. BNB, ADA, SOL, DOGE ve SHIB de kırmızı renkteyken, XRP daha büyük alt değerlerden birkaç istisna arasında yer alıyor.

Bitcoin’in yanı sıra altcoin’lerdeki bu artan oynaklık, günlük ölçekte 200 milyon doların üzerinde çok sayıda tasfiyeyle sonuçlandı.

bitcoin
bitcoin yeniden 20 bin dolara düşerken, tasfiyeler 200 milyon doların üzerinde! 4

Altcoin Haberleri

Panama başkanı, haftalarca süren beklentinin ardından kripto para birimi yasasını kısmen veto etmeye karar verdi.

Yakın tarihli bir rapor, Celsius Network’teki önceki yatırımcıların mücadele eden platforma daha fazla fon akıtmayacaklarını bildirdi.

ABD’de Elon Musk, SpaceX ve Tesla’ya karşı açılan yeni bir davada, üç tarafın Dogecoin ile bir kripto piramit şemasına girdiği iddia edildi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap