Bitcoin, Yeni Yılın İlk FOMC Toplantısı Öncesinde 23.000 Dolar Civarında Seyrediyor!

Bitcoin, Yeni Yılın İlk FOMC Toplantısı Öncesinde 23.000 Dolar Civarında Seyrediyor!

Önceki faiz oranı artışları, Bitcoin başta olmak üzere kripto piyasası için ani fiyat hareketliliğine yol açtı, bu nedenle bugün bunun başka bir örneği olabilir.

İlk ABD FOMC toplantısının bugün sona ermesi planlanıyor ve beklentiler Fed’in faiz oranlarını 25 baz puan daha artıracağına işaret ediyor.

Artan beklentinin ortasında, Bitcoin ve kripto piyasasının çoğu sakin duruyor, ancak tarih, günün ilerleyen saatlerinde çok fazla hareketlilik olabileceğini gösteriyor.

Fırtına Öncesi Sessizlik mi?

Birincil kripto para birimi, Pazar akşamı 24.000 dolardan sadece birkaç santim uzakta beş aylık bir zirveye ulaştı, ancak kısa bir süre sonra bu seviyeyi geri alma şansı bulamadan durduruldu.

Sonraki ret, varlığı güneye sert bir şekilde itti ve BTC kendisini 1.500 doların üzerinde düşüşle birkaç günün en düşük seviyesi olan 22.400 dolara (Bitstamp’ta) düştü.

Boğalar bir gün sonra oynamak için geri geldi ve Bitcoin’in bir miktar toparlanmasına yardımcı oldu. Bu nedenle, 23.000 dolara yükseldi ve son 24 saatin çoğunu bu çizgide geçirdi.

Bugün finans piyasalarının gözleri yılın ilk FOMC toplantısının kapanışında. Fed Başkanı Jerome Powell’ın birkaç saat içinde 25 baz puanlık son faiz artırımını açıklaması bekleniyor.

Bu olaylar ile Bitcoin arasındaki tarihsel ilişki göz önüne alındığında, gün içinde daha fazla fiyat dalgalanması olacağını varsaymak güvenlidir.

bitcoin
bitcoin, yeni yılın i̇lk fomc toplantısı öncesinde 23.000 dolar civarında seyrediyor! 3

Altcoinler de Sessiz Kalıyor

Tipik olarak daha uçucu alternatif madeni paralar bile 24 saatlik bir ölçekte oldukça durgun. Ethereum, Şangay güncellemesiyle ilgili haberler arasında bugün erken saatlerde 1.600 doların üzerine çıktı, ancak kısa bir süre sonra yeniden izlendi ve şu anda bu seviyenin altında oturuyor.

Binance Coin aynı zaman diliminde %1’in üzerinde düşüş yaşadı ancak yine de 399 doların üzerinde duruyor. Dogecoin, Polygon, OKB, Solana, Polkadot, Shiba Inu ve Avalanche de şu anda küçük kayıplar yaşıyor.

Cardano, yerel aşırı teminatlandırılmış stablecoin Djed’in piyasaya sürülmesinden sonra %2 arttı. Litecoin, ATOM ve Ripple da küçük kazançlar kaydetti.

Genel kripto piyasası değeri hala 1.050 trilyon doların biraz altında.

bitcoin
bitcoin, yeni yılın i̇lk fomc toplantısı öncesinde 23.000 dolar civarında seyrediyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.