Bitcoin Yeni Bir Hafta Öncesinde Kritik Kararla Karşı Karşıya!

Bitcoin Yeni Bir Hafta Öncesinde Kritik Kararla Karşı Karşıya!
0

Şu anda fiyat, çok önemli bir talep bölgesinde konsolide oluyor. Ancak, mevcut küresel piyasaların hissiyatı ve son fiyat hareketi göz önüne alındığında, mevcut bölgeyi dip olarak etiketlemek için henüz çok erken.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

29-30 bin dolar aralığındaki son dengeye rağmen, fiyat aşağı yönlü bir başka adımdan önce basitçe bir düşüş trendi konsolidasyon modeli oluşturuyor olabilir.

bitcoin

Öte yandan, günlük RSI orta vadeli bir azalan trend çizgisinin üzerine çıkmaya çalışıyor. Bu gerçekleşirse, kısa vadede bir rahatlama düzeltmesi gerçekleşebilir. Herhangi bir yukarı harekette ilk önemli arz bölgesi (günlük zaman diliminde) 37-40 bin dolar aralığı olacaktır.

4 Saatlik Grafik

Daha düşük zaman dilimlerinde (LTF), Bitcoin bir kama deseni oluşturuyor ve kamadan çıktıktan sonra bir sonraki yönüne karar verecek.

Kama bozulursa, önümüzdeki birkaç hafta için en olası senaryo düşüş yönlü bir genişleme aşaması olacaktır. Öte yandan, bir yükseliş kırılması, Bitcoin’in fiyatını 34 bin dolarlık kritik direnç seviyesine iterek bir tersine dönüş sinyali verebilir.

Ayrıca 4 saatlik zaman diliminde RSI direnç trend çizgisine ulaştı ve onu kırmak için mücadele ediyor. Bu kırılma meydana gelirse, geri dönüş senaryosu yakın olacaktır.

bitcoin

Zincir Üzerinde Analizi

Aşağıdaki grafik, Bitcoin fiyatını ve en son bir yıl önce aktif olan UTXO’ların yüzdesini göstermektedir.

Aşağıda görülebileceği gibi, bir yıldan fazla süredir atıl durumda olan madeni paraların yüzdesi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, uzun vadeli yatırımcıların önceki haftalardaki fiyat dalgalanmalarına dikkatsiz davrandığını ve bitcoinlerini elinde tutmaya devam ettiğini gösteriyor.

Bu davranış olası bir arz şokuna işaret eder; ancak, yükselişin tersine çevrilme şansını artırmak için talebin piyasaya girmesi gerekir.

bitcoin

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap