Bitcoin Yatırımcıları Önümüzdeki Ay Bir Boğa Yolculuğu Görecek mi?

Bitcoin Yatırımcıları Önümüzdeki Ay Bir Boğa Yolculuğu Görecek mi?
0

Farklı metrikler, amiral gemisi kripto para birimi için farklı hikayeler anlatıyor. Geçtiğimiz haftalarda 2,2 milyar dolardan fazla değere sahip Bitcoin borsalardan alındı. Yatırımcılar, ödüllü kripto varlığını soğuk hava deposunda ve özel cüzdanlarda tutuyor. Bu büyük bir yükseliş sinyali olarak alınabilir.

Piyasa oynaklık dönemlerine rağmen, Bitcoin Nisan ayında en çok tercih edilen kripto varlığı olmaya devam etti. Fiyatlar 40.000 doların altında sabit kaldığından, aşağıda gösterildiği gibi büyük satın almalar ve ardından büyük çıkışlar oldu.

bitcoin
bitcoin yatırımcıları önümüzdeki ay bir boğa yolculuğu görecek mi? 5

Bu çıkış eğilimi, daha büyük piyasa duyarlılığını anlamada önemli bir ölçüdür. Borsalardan büyük miktarlarda BTC çıkışı bir yükseliş sinyali veriyor.

Fiyat Tablosu Diyor ki…

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 38 bin dolar civarlarındaydı. Son iki hafta, fiyatın çoğunlukla 40000 dolar civarında olduğu bir konsolidasyon tezahür etti. Uzaklaşırken, 29 Mart 2022’den sonra BTC, boğaların kral parayı 45 bin dolarlık önemli bariyerin üzerine çıkmaya zorlamasıyla düşüş trendinde görünüyor.

RSI değeri de bu fiyat hareketini düşündürüyor. 21 Nisan’dan sonra, RSI 60 işaretini geçemedi. Basında 46.55 seviyesindeydi.

bitcoin
bitcoin yatırımcıları önümüzdeki ay bir boğa yolculuğu görecek mi? 6

30 günlük Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) Oranı, Bitcoin’in basın zamanında ‘düşük değerli’ bölgede olduğunu gösterdi. Burada, Bitcoin’in Nisan ayının büyük bölümünde ‘adil’ değerinin büyük ölçüde altında kaldığını görebiliriz.

bitcoin
bitcoin yatırımcıları önümüzdeki ay bir boğa yolculuğu görecek mi? 7

Ayrıca, sosyal hakimiyet metriği de BTC için bir yükseliş koşusu lehine baktı. Bu analiz sırasında, bu oran %12,58 idi.

bitcoin
bitcoin yatırımcıları önümüzdeki ay bir boğa yolculuğu görecek mi? 8

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap