Bitcoin Yatırımcıları İçin Bu Metrik, ‘Yaklaşan Fiyat Dönüşlerini’ Önceden Haber Veriyor

Bitcoin Yatırımcıları İçin Bu Metrik, ‘Yaklaşan Fiyat Dönüşlerini’ Önceden Haber Veriyor
0

2022’nin ikinci mali çeyreği Bitcoin (BTC) için pek iyi bitmedi. ‘Aşırı piyasa koşulları’ olarak adlandırılabilecek durumda, amiral gemisi kripto parası tüm cephelerde mücadele ediyor. Kripto kurumları domino taşları gibi devrilirken, yatırımcılar düşük getirilerle baş başa kalıyor. Ancak burada da bir gümüş astar var.

On yıldan fazla bir süredir en kötü çeyreğine tanık olmanın yaralarından yeni çıkan Bitcoin, görüşleri bölmeye devam ediyor. Kral coin, başarısız bir geri dönüşün ardından şu anda 20.000 doların altında işlem görüyor. Bununla birlikte, bazı zincir içi ölçümler, kripto para biriminin olası bir canlanmasını öneriyor. Bitcoin bu ateşli ayları geride bırakıp ‘maksi’ kehanetini şimdi gerçekleştirecek mi?

Verilerin Kendisi İçin Konuşmasına İzin Verin

Balina hareketi her zaman Bitcoin fiyat hareketinin önemli bir göstergesi olmuştur. Son zamanlarda, Terra ve 3AC krizi sırasında balinalar BTC biriktiriyor. Ayrıca Glassnode verilerine göre balinalar son zamanlarda ayda 140.000 BTC ekledi.

Güncelleme, balinaların şu anda tüm arzın %45,6’sından fazla olan 8,69 milyon BTC’ye sahip olduğunu iddia ediyor. Karidesler ise son zamanlarda alımlarını artırdıktan sonra 1,12 milyon BTC tutuyor. Temel ekonomik yasaya göre, arzın sınırlı olması durumunda talebin artması fiyat artışına yol açacaktır.

Bununla birlikte, yakın tarihli bir Glassnode tweet’inde yayınlanan bir yükseliş sinyali. Tweet, Madencilerin Borsa Akışına (7d MA) 2 Temmuz’da 2.046 ile beş yılın en düşük seviyesine ulaştığını iddia ediyor. Böyle bir düşük en son 24 Şubat 2022’de gözlendi. Tarihsel olarak, bu ölçüm madencilerin bu ekonomik kriz zamanlarında bile güvenini gösteriyor.

bitcoin
bitcoin yatırımcıları i̇çin bu metrik, 'yaklaşan fiyat dönüşlerini' önceden haber veriyor 4

Bir başka potansiyel yükseliş göstergesi 2 Temmuz’da Santiment tarafından yayınlandı. Tweet’e göre, kısa, orta ve uzun vadeli sahiplerin MVRV’si yatırımcılar için bir ‘acı’ eşiğine işaret ediyor.

Bu nokta tarihsel olarak “yaklaşan fiyat dönüşünün habercisidir”. Ancak tweet, geri dönüşün zamanlamasının belirsizliğini koruyor.

bitcoin
bitcoin yatırımcıları i̇çin bu metrik, 'yaklaşan fiyat dönüşlerini' önceden haber veriyor 5

Ancak Glassnode tarafından alıntılandığı gibi Bitcoin ağında büyük bir endişe var. Gerçekleşen Bitcoin sınırı, 2 Temmuz’da sekiz ayın en düşük seviyesi olan 425.757.220.277.8 dolara ulaştı. Bu, dünyanın dört bir yanındaki birçok kişinin Bitcoin’in geri dönmesini beklediği (bir deyimle umduğu) bir zamanda geliyor.

bitcoin
bitcoin yatırımcıları i̇çin bu metrik, 'yaklaşan fiyat dönüşlerini' önceden haber veriyor 6

Şimdi soru şu: Bitcoin buradan nereye gidiyor? Kurumların birbiri ardına düşmesiyle birlikte, piyasada artan belirsizlikler devam ediyor. Bu ölçümler, sarsılmış yatırımcılara şimdilik biraz umut vermeli. Ancak yatırımcılar, çok beklenen geri dönüşe tanık olacak kadar sabırlı olacaklar mı?

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap