Bitcoin Yatay Seyrederken, Pepe Coin %20 Yükselişe Geçti!

Bitcoin Yatay Seyrederken, Pepe Coin %20 Yükselişe Geçti!

Birkaç gün süren fiyat düşüşlerinin ardından, PEPE oldukça etkileyici bir şekilde toparlandı.

Bitcoin, dün 27.000 dolar seviyesine kadar düşmeyi denedi, ancak düşük hafta sonu işlem hacimleri nedeniyle başarılı olamadı ve nispeten hareketsiz kaldı.

Ethereum 1.800 dolar seviyesini geri kazanırken ve BNB ise 310 doların üzerine çıkarken, altcoin’ler önemli fiyat hareketlerinden yoksun kaldı.

Bitcoin Sabit Kalıyor

Son birkaç gün, öncü kripto para birimi için pek iyi geçmedi. Her şey, ABD TÜFE rakamlarının Nisan ayı verilerinin açıklanmasından birkaç dakika sonra, Çarşamba günü varlığın 27.500 dolardan 28.400 dolara sıçramasıyla başladı.

Başlangıçta BTC atağa geçti, ancak neredeyse anında yönünü değiştirerek hızla düştü ve Bitstamp’ta birkaç haftanın en düşük seviyesi olan 26.600 dolara kadar yaklaştı, yaklaşık 2.000 dolarlık bir düşüş yaşandı.

Boğalar, fiyat düşüşünü durdurmaya çalıştı ve kripto para birimini tekrar 28.000 dolara yükseltti. Ancak, bunu izleyen başka bir reddetme ile tekrar 27.000 dolara geri çekildi. Hafta sonuna yaklaşırken, BTC iki ay sonra ilk kez tekrar 26.000 doların altına düştü. Bununla birlikte, son 24 saat içinde sıçramayı başardı ve hatta 27.000 dolara meydan okudu, ancak şu ana kadar başarılı olamadı. Şu anda, varlık birkaç santimetre uzaklıkta işlem görüyor, ancak piyasa değeri tekrar 520 milyar dolara yükseldi. BTC’nin altcoinlere göre hakimiyeti günlük bazda %46,3 seviyesinde sabitlenmiş durumda.

pepe
bitcoin yatay seyrederken, pepe coin %20 yükselişe geçti! 3

PEPE Saldırıya Döndü

Son bir ayda kripto para dünyasında dilden dile dolaşan hikaye, yakın zamanda piyasaya sürülen memecoin olan PEPE üzerinde yoğunlaştı. Bu süre içinde PEPE’nin piyasa değeri 1 milyon dolardan neredeyse 2 trilyon dolara fırlayarak bir gecede birçok yatırımcının zengin olmasını sağlayarak şüphesiz en iyi performans gösteren varlık haline geldi.

Dolandırıcılık en üst düzeydeyken, BitMEX ve Binance gibi birkaç borsada PEPE’nin listelenmesi gerçekleşti. Ancak, PEPE’nin değeri sonraki günlerde yarısından fazlasını kaybetti ve bu da bir satış haberi olarak yorumlandı.

Son 24 saat, %20 oranında artış gösteren memecoin için oldukça olumlu geçti. Bununla birlikte, haftalık bazda PEPE hala %30’un üzerinde bir düşüş yaşamaktadır.

Öte yandan, ETH, BNB, XRP, ADA, DOGE, SOL gibi daha büyük piyasa değerine sahip altcoin’ler neredeyse hiç hareket etmeyerek sessiz bir seyir izlemektedir.

pepe
bitcoin yatay seyrederken, pepe coin %20 yükselişe geçti! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.