Bitcoin Fiyatı Yaklaşık %10 Artarken 30 Bin Seviyesini Geri Kazanacak Gibi Görünüyor!

Bitcoin Fiyatı Yaklaşık %10 Artarken 30 Bin Seviyesini Geri Kazanacak Gibi Görünüyor!

Bitcoin Haberleri: Yatırımcıların iyimser duyguları arttıkça, küresel dijital varlık piyasası yeşil endeksler kaydetti. Bitcoin (BTC) gibi dünyanın en büyük dijital varlıkları da kaybettikleri değeri geri kazanmak için yaklaşık %10’luk bir sıçrama kaydetti. Geçen gün, kümülatif piyasa değeri yaklaşık %7 arttı ve pazarın toplam değeri 82 milyar dolardan fazla oldu. 24 saatlik ticaret hacmi de %38 artarak 49,7 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin 30.000 Doları Aşmak İstiyor

Bitcoin, kritik 30.000 dolar fiyat seviyesini geri kazanmak için %9’dan fazla bir artış kaydetti. Basın saatine göre, BTC ortalama 29.879 dolar fiyatla işlem görüyor. Ayrıca, son 24 saatte 24,7 milyar dolarlık bir işlem hacmi kaydedildi ve BTC hakimiyeti %0,86 artarak %46,87’ye yükseldi.

Coinglass’un verilerine göre, son 24 saat içinde 39 binden fazla yatırımcıların tasfiye edildiği bildirildi ve yaklaşık 145 milyon dolarlık fon tasfiye edildi. En büyük tek tasfiye emri, Bybit’e 2,20 milyon dolarlık BTC/USD değerinde kaydedildi.

Verilere göre, kısa pozisyonların %84’üne denk gelen 123 milyon dolarlık tasfiye gerçekleşti. Uzun pozisyonlarda ise 22,9 milyon dolarlık tasfiye kaydedildi. Bu, tacirlerin kripto piyasasının daha da düşmesi için teklif verdiklerini gösteriyor.

Aynı verilere göre, 60 milyon doların üzerindeki Bitcoin Shorts (%87) tasfiye edilirken, uzun pozisyonlarda sadece 8,39 milyon dolarlık tasfiye görüldü. Bu da yatırımcıların, BTC’nin artan satış baskısı altında işlem gördüğü için Bitcoin fiyatının düşmesini umduklarını gösteriyor.

bitcoin
bitcoin fiyatı yaklaşık %10 artarken 30 bin seviyesini geri kazanacak gibi görünüyor! 2

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.