Bitcoin Volatilitesi Devam Ediyor: LUNA %13 Düşüyor!

Bitcoin Volatilitesi Devam Ediyor: LUNA %13 Düşüyor!
0

LUNA dünden beri çift haneli düşüşler yaşarken, Bitcoin’in oynaklığı birkaç fiyat dalgalanmasıyla tekrar vurdu.

36.000 dolarlık başka bir düşüşün ardından, Bitcoin geri döndü ve reddedilmeden önce 37.500 dolara dokundu. Çoğu altcoin, Terra, ATOM ve NEAR Protocol’den birkaç önemli fiyat düşüşü dışında, günlük ölçekte biraz sakin.

Bitcoin 37 Bin Dolarda Sakin

Bitcoin’in fiyatı, 43.000 doların üzerine çıkmaya başladığından beri, geçen hafta ya da öylesine bir hız treni üzerindeydi. Bu, gün önce 33.000 $ ‘ın altına bir düşüşle sonuçlandı ve bu, Temmuz 2021’in sonundan bu yana en düşük fiyat etiketi oldu.

Ancak bu noktada varlık iyi tepki verdi ve kaybettiği zeminin bir kısmını geri almaya başladı. Bu, boğaların kripto para biriminin 39.000 dolara dokunduğu başka bir yükseliş başlatmadan önce 37.000 dolara hızlı bir fiyat artışıyla sonuçlandı.

Fed’in faiz oranlarıyla ilgili toplantısından sonra, BTC bir kez daha birkaç bin dolar düşüşle yaklaşık 35.500 dolara düştü. Benzer bir fiyat düşüşü, Bitcoin 37.500 dolara yükselmeden önce son 24 saat içinde gerçekleşti.

Ayılar bu ayağı durdurdu ve varlığı 36.500 $ civarında mevcut pozisyonuna itti. Bu nedenle, piyasa değeri hala 700 milyar doların altında.

bitcoin
bitcoin volatilitesi devam ediyor: luna %13 düşüyor! 3

LUNA

Çoğu alternatif madeni para, bugün küçük kayıplarla tipik olmayan bir şekilde istikrarlıdır. Ethereum 2.500 doları aşamadı ve ardından gelen ret onu 2.400 doların biraz altına düşürdü.

Cardano, Ripple, Solana, Dogecoin ve Avalanche benzer günlük fiyat düşüşlerine sahip. Buna karşılık, Binance Coin %4 arttı ve 380 doların üzerinde duruyor. Dogecoin, Shiba Inu ve MATIC de küçük kazançlar gördü.

Terra ise dünden beri en büyük kaybeden oldu. LUNA %13 düştü ve 50 doların altına düşmeye yakın. Convex Finance (%-17), NEAR Protokolü (%-9), Gala (%-9), Cosmos (%-8) ve Loopring’den (%-8) daha fazla kayıp geliyor.

Kripto piyasa değeri dünden bu yana yaklaşık 30 milyar dolar azaldı, bu da 1,7 trilyon doların oldukça altında kaldığı anlamına geliyor.

bitcoin
bitcoin volatilitesi devam ediyor: luna %13 düşüyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap