Bitcoin Fiyatı Düşüyor mu? Zincir Üzerindeki Veriler Satış Zamanının Geldiğini Gösteriyor!

Bitcoin Fiyatı Düşüyor mu? Zincir Üzerindeki Veriler Satış Zamanının Geldiğini Gösteriyor!

Bitcoin fiyatı, Cuma günü saat 19:00’da UTC’de kısa bir süreliğine 200-WMA’nın kilit seviyesi olan 26.096 doların altına geriledi. Ancak BTC fiyatı hızla toparlandı ve 24 saatlik süre içinde en yüksek seviye olan 26.989 dolara ulaştı.

Bununla birlikte, zincir üstü veriler BTC fiyatında düşüş eğilimi olduğunu gösteriyor ve muhtemelen biraz kar ayırmak için doğru zaman olabilir.

Bitcoin Fiyatı 2021 Sonu Seviyesine Ulaştı

2021’in sonlarına doğru, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşmeye başladığı zaman, zincir üstü metrik olan Puell Multiple ulaştı.

CryptoQuant’a göre, Puell Multiple, “ihraç edilen Bitcoin’lerin günlük değerinin, ihraç edilen Bitcoin’lerin günlük değerinin 365 günlük hareketli ortalamasına oranıdır.” Bu metrik, logaritmik bir ölçekte net alım ve satım sinyalleri sağlar. Genellikle, 6’nın üzerindeki değerler olası bir zirveyi, 0,4’ün altındaki değerler ise olası bir dip noktasını gösterir.

Bir analiste göre, her BTC yarılanmasında Puell Multiple’in zirve değerinin daha düşük olduğu öne sürülmektedir. 2013’te 9, 2017’de 7 ve 2021’de 3,5 olarak belirlenmiştir. Bu nedenle, Puell Multiple’in 8 Mayıs’ta neredeyse 2,0’a ulaşması, Bitcoin fiyatının muhtemelen zirveye yaklaştığının ve düşebileceğinin bir başka kanıtı olabilir. Şu anda, Puell Multiple değeri 1,30’dadır.

bitcoin
bitcoin fiyatı düşüyor mu? zincir üzerindeki veriler satış zamanının geldiğini gösteriyor! 2

BTC Fiyatı Zayıflıyor

BTC fiyatları, çeşitli faktörlerden dolayı düşüşe geçti, bunlar arasında makroekonomik etkiler, ABD hükümetinin BTC satışıyla ilgili yanlış raporları ve yüksek Bitcoin işlem ücretleri yer alıyor. Eğer BTC tekrar 200-WMA seviyesinin altına düşerse, fiyatın düşmeye devam etmesi bekleniyor.

Daha önce Bitcoin fiyatının 24.800 dolara kadar düşebileceğini bildirmiştik. Bu nedenle, fiyatın yükseliş eğilimini sürdürebilmesi için bu hafta 200-WMA’nın kilit seviyesinin üzerinde kapanması gerekmektedir.

Son 24 saat içinde BTC fiyatı %2 artış göstererek şu anda 26.822 dolardan işlem görüyor. En düşük ve en yüksek değerler ise sırasıyla 25.878 dolar ve 26.989 dolardır. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte bir miktar artış gösterdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.