Bitcoin ve Ethereum Ayı Fiyat Hareketi Temel Destek Seviyelerini Kırıyor mu?

Bitcoin ve Ethereum Ayı Fiyat Hareketi Temel Destek Seviyelerini Kırıyor mu?

Bitcoin ve Ethereum fiyatları, son zamanlarda yeni faiz oranı artırım korkuları ve Binance’in açılış hisseli ETH çekmeleri gibi birçok faktörün ortasında uzun bir sıkışıklığın ardından bu hafta psikolojik seviyelerin altına düştü. Bu düşüşün etkisiyle, kripto paranın kullanım süresi 21 Nisan Cuma günü sona ereceği için daha fazla satış baskısı oluştu. Son 24 saatte toplam kripto piyasası hacminde %21’den fazla bir düşüş yaşandı ve daha geniş pazardaki oynaklık da satış baskısını açıkça gösteriyor. Ek olarak, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi son bir hafta içinde 68’den (açgözlülük) 50’ye (nötr) düştü.

Deribit verilerine göre, 25.000 BTC opsiyonunun vadesi dolmak üzere ve nominal değeri 0,72 milyar dolar. Put-call oranı 0,7’dir ve maksimum ağrı noktası 29.000 $’dır. Şu anda maksimum ağrı seviyesinin altında işlem gören fiyat, Bitcoin için yükseliş senaryosunu zayıflatmış durumda.

Ayrıca, 0,42 milyar dolarlık bir kavramsal değere sahip 217.000 ETH opsiyonunun da süresi dolmak üzere. Put-call oranı 0,83 ve maksimum acı noktası 1.950$ olarak belirlenmiş durumda. Ethereum fiyatı da 1900 doların altına düşme olasılığıyla baskı altında.

28 Nisan’daki aylık vade, bu opsiyonların vadesinden daha uzun bir süre olduğu için trader’ların olası bir satışın ortasında yüklerini boşaltmak isteyebilecekleri bir zaman dilimini işaret ediyor.

Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Zayıflık Gösteriyor

Coinbase’de Bitcoin fiyatı, 28.000 doların altına düşerek düşüş eğilimini sürdürdü. Son 24 saatte %3’lük bir düşüş yaşayan BTC fiyatı, şu anda 28.166 dolar seviyesinde işlem görüyor. En düşük seviye 28.037 dolar, en yüksek seviye ise 29.076 dolar olarak kaydedildi.

Ünlü kripto analisti Michael van de Poppe, Bitcoin’in kritik seviyelerden birini kaybettikten sonra zayıflık gösterdiğini belirtiyor. Bir sonraki destek seviyesi 27.600 dolar olarak öngörülüyor. BTC fiyatı 28.800 dolara geri dönemezse, 26.200 dolara doğru bir düşüş yaşanması bekleniyor.

bitcoin
bitcoin ve ethereum ayı fiyat hareketi temel destek seviyelerini kırıyor mu? 2

ETH fiyatı son 24 saatte %2 düşüş yaşayarak 1.932 dolardan işlem görüyor. En düşük seviye 1.918 dolar, en yüksek seviye ise 1.979 dolar olarak kaydedildi. Balinaların Binance ve diğer kripto borsalarına büyük miktarda ETH transfer etmesi, Şanghay’ın nihayetinde Ether üzerinde satış baskısı oluşturmasına neden oldu ve bu durum ETH çekilmelerinin devam etmesine yol açtı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.