Bitcoin ve Ethereum, ABD Enflasyon Haberlerinden Sonra 60 Günün En Yüksek Seviyelerine Çıktı!

Bitcoin ve Ethereum, ABD Enflasyon Haberlerinden Sonra 60 Günün En Yüksek Seviyelerine Çıktı!

Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 24.500 dolar ve 1.900 doların üzerine çıktıkça, kripto piyasası değeri 1.150 trilyon doların üzerinde çok ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Düşen TÜFE rakamları, Bitcoin neredeyse 25.000 dolara yükselirken kripto piyasasına bir miktar pozitiflik getirdi.

Altcoinler de aynı şeyi yaptı ve ETH gibi birçokları kendi kendilerine birkaç ayın en yüksek seviyelerine ulaştılar. Kripto piyasa değeri bir günde 70 milyar dolar arttı.

Bitcoin 25 Bin Dolara Yaklaştı

Bitcoin’in esas olarak 23.000 dolar civarında harcadığı nispeten sakin bir hafta sonundan sonra, varlık Pazartesi günü saldırıya geçti ve 24.000 doların kuzeyine sıçradı.

Ancak, ayılar hemen geri döndüler ve daha fazla artışa izin vermediler. Tam tersi, BTC geri çekilmeye başladı ve 22.700 dolara düştü.

Bir önceki aya göre daha düşük olması beklenen Temmuz ayı için ABD TÜFE rakamlarıyla ilgili beklentiler artarken, Bitcoin bir miktar geri kazandı ve 23.000 dolara geri döndü.

ABD gerçekten de %8,7’lik tahmin edilenden bile daha düşük olan %8,5’lik daha düşük bir enflasyon yüzdesi açıkladı. Daha riskli bir varlık olan Bitcoin, ani bir fiyat artışıyla 24.000 dolara tepki verdi.

Biraz sonra daha fazla hareketlilik yaşadı ve BTC, neredeyse iki ayın en yüksek fiyat etiketi haline gelen 25.000 doların hemen altına fırladı. Şu an itibariyle, kripto para birimi 1.000 doların üzerinde işlem görüyor, ancak piyasa değeri hala 450 milyar doların üzerinde.

bitcoin
bitcoin ve ethereum, abd enflasyon haberlerinden sonra 60 günün en yüksek seviyelerine çıktı! 3

ETH, Altcoinlerin Rallisine Öncülük Ediyor

Tipik olarak artan hareketlilik durumlarında olduğu gibi, alternatif paralar da aynı şeyi takip eder ve hatta daha etkileyici fiyat dalgalanmalarını işaret eder.

Örneğin, Ethereum 1.700 dolar civarındaydı, ancak 200 doların üzerinde yükseldi. Sonuç olarak, 1.920 dolardan (Bitstamp’ta) birkaç ayın en yüksek seviyesine ulaştı. O zamandan bu yana hafifçe geri çekilmesine rağmen, ikinci en büyük kripto, gün içinde hala %10’un üzerinde.

Solana bir başka çift haneli kazanç ve SOL 45 dolara dokundu. Etkileyici fiyat artışları da Cardano, Polkadot, Avalanche ve MATIC’ten geliyor.

BNB, Ripple, Dogecoin ve Shiba Inu da daha mütevazı kazanımlarla birlikte yeşilde.

Çoğu düşük ve orta büyüklükteki alternatif madeni paralar da kayda değer artışlar kaydetti. Bu, tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değerinin günde 70 milyar doların üzerinde eklendiği ve 1.150 trilyon doların üzerinde olduğu anlamına geliyor.

bitcoin
bitcoin ve ethereum, abd enflasyon haberlerinden sonra 60 günün en yüksek seviyelerine çıktı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında