Bitcoin ve Ethereum %4 Yükselirken Kripto Piyasaları 2 Günde 60 Milyar Dolar Arttı!

Bitcoin ve Ethereum %4 Yükselirken Kripto Piyasaları 2 Günde 60 Milyar Dolar Arttı!

Bu zaman diliminde Bitcoin, 25.000 doların altından 27.000 dolara yükselerek, bir süredir ilk kez iki gün üst üste fiyat artışı kaydetti.

SOL, %7’lik bir artışın ardından 15 dolarlık kazançtan sonra geri çekildi. BNB ise 250 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

ETH’nin performansı da oldukça benzer, çünkü ikinci en büyük kripto para birimi şu anda 1.750 dolar seviyelerinde bulunuyor. Diğer altcoinlerin çoğu da pozitif yönde hareket ediyor.

Bitcoin Haftanın En Yüksek Seviyesine Çıktı

Binance ve Coinbase’e yönelik SEC davaları, BTC’nin geçen hafta 25.400 dolara düşmesiyle kripto para piyasasına zarar verdi, ancak bu davalar hakkında dosyalamalarda herhangi bir bahis bulunmamaktadır. 27.400 dolara kadar olan hızlı toparlanma girişimlerine rağmen, piyasa manzarası hala geçen hafta olduğu kadar karamsardı.

ABD TÜFE rakamları ve ardından Fed’in faiz oranlarını artırmayı durdurma kararı, en azından başlangıçta varlığı etkilemedi. Ancak, Bitcoin 26.000 doların üzerindeyken, Fed’in kararından sadece birkaç saat sonra üç ayın en düşük seviyesi olan 24.800 doların altına düştü ve her şey değişti.

BlackRock, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olarak, Amerika’da Bitcoin Spot ETF başvurusunda bulunduğuna dair olumlu haberler gelmesiyle boğalar nihayet hız kazandı. Bitcoin atağa geçti ve Cuma günü büyük bir sıçrama yaşadı. Son 24 saat, bir haftadan uzun bir süredir ilk kez 26.800 dolara yükselen varlık için daha umut vericiydi.

Piyasa değeri 515 milyar dolara yükselirken, BTC’nin CMC’deki (CoinMarketCap) altcoinlere karşı hakimiyeti %48’e çıktı.

bitcoin
bitcoin ve ethereum %4 yükselirken kripto piyasaları 2 günde 60 milyar dolar arttı! 3

Altcoinler Yeşile Büründü

ABD SEC tarafından kayıt dışı menkul kıymetler olarak tanımlandıkları göz önüne alındığında, çoğu altcoin BTC’den daha fazla zarar gördü. Ancak son iki günün tam tersini yaşadık.

Ethereum, hafta boyunca birkaç ayın en düşük seviyesi olan 1.600 doların biraz üzerine geriledi. Ancak ETH, iyi bir tepki vererek son 24 saatte %4’lük bir artışla 1.750 dolara kadar yükseldi.

Binance Coin (BNB) beklenildiği gibi sert bir düşüş yaşadı ve kısa bir süre önce 222 dolarla 6 ayın en düşük seviyesini kaydetti. Şu anda BNB, günlük %3’lük bir artışla 250 dolara yakın işlem görüyor.

Solana (SOL), ilk 10 içinde (%6,5) en fazla yükselen altcoin oldu ve 15 doların üzerine çıktı. Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Tron (TRX), Polygon (MATIC), Litecoin (LTC), Polkadot (DOT), Shiba Inu (SHIB) ve Avalanche (AVAX) gibi diğer altcoinler de yeşil renkte.

Şu an itibarıyla ilk 50 içinde (%17) en fazla kazanan altcoin Quant (QNT) oldu, bunu Algorand (ALGO), Aptos (APTO), HBAR ve LDO izledi.

Kripto piyasası değeri CoinMarketCap’te 1.010 trilyon dolar düzeyine geriledi, ancak şu anda 1.070 trilyon doların üzerinde ve son iki günde 60 milyar dolarlık bir artış kaydetti.

bitcoin
bitcoin ve ethereum %4 yükselirken kripto piyasaları 2 günde 60 milyar dolar arttı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.