Bitcoin: Uzun Vadeli Sahiplerin Kapitülasyonu BTC İçin Potansiyel Bir Boğa Koşusuna Nasıl İşaret Edebilir?

Bitcoin: Uzun Vadeli Sahiplerin Kapitülasyonu BTC İçin Potansiyel Bir Boğa Koşusuna Nasıl İşaret Edebilir?
0

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), haftalık dokuz kırmızı mum kaydettikten sonra nihayet düşüş serisini sonlandırdı. Basın zamanında, BTC 31.5 bin dolardan işlem gördüğü için %6’dan fazla arttı. Ancak bu, BTC’nin yılın başından bu yana %32,5 düşüşte kaldığı gerçeğini ortadan kaldırmıyor. Ayrıca, HODLers büyük kayıplara uğradı. Peki, bu senaryo dikkate alındığında Bitcoin yükseliş trendine devam edebilir mi?

Bitcoin, son on hafta içinde ilk kez pozitif kapanışa tanık oldu. Bunu takiben, zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, toplam BTC balina varlıklarının bir ayın en yüksek seviyesine ulaştığını vurguladı.

bitcoin
bitcoin: uzun vadeli sahiplerin kapitülasyonu btc i̇çin potansiyel bir boğa koşusuna nasıl i̇şaret edebilir? 4

BTC’nin mega balinaları, yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi, bir yıldan fazla bir süredir varlığın arzının en büyük yüzdesine sahip.

“ Kısmen değişim adreslerinden oluşan Bitcoin’in mega balina adresleri, bir yıl içinde en yüksek BTC arzına sahip. Alfa için genellikle 100 ila 10 bin $BTC adreslerini analiz ederiz, ancak bu yüksek katmandan birikim hala umut verici bir işaret olabilir.”

En büyük kripto, Bitcoin’in trendi sürdürmesine yardımcı olabilecek benzer işaretler sergiledi. Örneğin, daha olumlu eğilimlerden biri, aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi günlük etkin adreslerin sayısının istikrarlı bir şekilde artmasıdır.

bitcoin
bitcoin: uzun vadeli sahiplerin kapitülasyonu btc i̇çin potansiyel bir boğa koşusuna nasıl i̇şaret edebilir? 5

Buna ek olarak, işte başka bir ilginç anlatı. Bu ayı piyasası boyunca uzun vadeli sahiplerinin teslimiyeti başladı. Ama soru şu. BTC’nin geçmişi göz önüne alındığında, yazının yazıldığı sırada uzun vadeli sahipleri hisselerini büyük bir kayıpla satıyorlar ancak bu, kral para için olumlu bir senaryoya benzeyebilir.

Piyasalar genellikle, piyasa katılımcılarına büyük kayıplar verildiğinde, “kapitülasyon” olarak bilinen bir olay olduğunda, dibe vurma eğilimindedir. Ayı piyasalarında, uzun vadeli sahiplerin kapitülasyonu genellikle çok yıllı bir dibe işaret ediyor. Bu tek seferlik bir olay olmayabilir ve uzun vadeli sahiplerin kesin olarak teslim olmaları haftalar veya aylar alabilir.

İşte Harcanan Çıktı Kâr Oranı istatistikleri:

kriptoparapiyasa screen shot 2022 06 06 at 5.16.12 pm 1536x943 1
bitcoin: uzun vadeli sahiplerin kapitülasyonu btc i̇çin potansiyel bir boğa koşusuna nasıl i̇şaret edebilir? 6

Grafiğe bakıldığında, blog yazısı şunları ekledi:

“Uzun vadeli sahiplerin SOPR’si, bu (LTH) kohortu tarafından gerçekleştirilen kar/zarar miktarını ölçen bir ölçüdür. Daha önceki ayı piyasalarında, bu katılımcıların piyasadan zararla çıkmaları ve değerlenmemiş madeni paralarını yeni katılımcılara veya akıllı paraya satmaları nedeniyle uzun vadeli uzun vadeli sahiplerin kapitülasyonunun gerçekleştiği açıktır.

Büyük parçalar halinde düşük değerli bir varlık satın almaktan ve gelecekteki boğa piyasasında olağanüstü getiriler elde etmekten mutlular.”

Genel olarak bu, BTC için bir yükseliş gelişimi oynayabilir.

Bitcoin İçin Burada Bir Yakalama Var mı? 

BTC bir miktar eğim gösterse de, kral tokeninin geçmiş performansı göz önüne alındığında, bu eğim kaybolabilir. 1 Mayıs’ta, en büyük kripto para birimi, üç haftanın en yüksek seviyesi olan 32.375 dolara yükseldi. Ancak ertesi gün kazanımlarını silerek sona erdi ve ardından kırmızıda bir hafta daha gol atmaya tehlikeli bir şekilde yaklaştı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap