Bitcoin: Uzmanlar BTC’nin 2022’deki Fiyatlandırması Hakkında Ne Düşünüyor?

Bitcoin: Uzmanlar BTC’nin 2022’deki Fiyatlandırması Hakkında Ne Düşünüyor?

Bitcoin (BTC) son ​​birkaç gündür bazı türbülanslara tanık oluyor. BTC ve diğer kripto para birimlerinin fiyatı 5 Eylül’de düştü. Basında, kral madeni para, son güne göre %2.99 artış kaydettikten sonra 19.307 dolardan işelm görüyordu. Ancak, son yedi gün içinde %3,85 düştü.

Bu bağlamda, Bloomberg analisti Mike McGlone, “Bitcoin, hisse senetleri dibe vurduğunda daha iyi performans gösterecek, ancak daha çok altın ve tahvillere dönüşen bir joker kart” dedi.

Ayrıca analiste göre, geleneksel pazarlar dibe ulaştığında daha iyi performans göstermeye “hazır”. 

bitcoin
bitcoin: uzmanlar btc'nin 2022'deki fiyatlandırması hakkında ne düşünüyor? 2

McGlone, son gönderisiyle borsa yönünü ABD Merkez Bankası’nın sıkılaştırmasıyla belirleyeceğini kaydetti. Ayrıca BTC’nin eğilime meydan okuyabilecek bir joker karakter olarak kaldığını iddia etti. Ek olarak, birçok analist ve yatırımcı McGlone’a inanıyor ve hemfikir.

Ayılar Ne Olacak?

Bazılarının BTC’yi yükseliş bulması gibi, BTC’nin riskli ve ayı eğilimli olduğuna inananlar da var. Bitcoin, basın zamanında, 20.000 dolarlık psikolojik seviyesini aşmaya çalışıyordu. Ayrıca, hem perakende hem de kurumsal müşteriler için önde gelen para birimi çözümleri sunan küresel bir şirket olan Oanda’da analist olan Craig Erlam’a göre, riskten kaçınma bir kez daha piyasaları kasıp kavuruyor.

17.500 dolar civarında olan Haziran dip seviyelerinin bunun altındaki bir sonraki önemli seviye olduğu göz önüne alındığında, şu anda önemli bir ihlal oldukça zararlı olabilir.

Craig’in düşüş eğilimi diğer analistler tarafından da paylaşılıyor. AveTrade komisyoncusu analisti Naeem Aslam şöyle diyor:

“Bitcoin’in günlük aralığı büyük ölçüde daraldı ve bu bize büyük bir teslimiyetin geldiğinin bir göstergesidir.”

Aslam iddialarını desteklemek için gerekçeler sundu. Ek olarak, traderlar artan kripto para fiyatlarını korumak için satış baskısına meydan okuyorlar.

Ayrıca Reuters’e göre yatırımcılar ve borsalar BTC’nin mevcut fiyat hareketi nedeniyle bazı zorluklarla karşılaşabilir.

Bu, Temmuz ayından bu yana en iyi kripto para biriminin 17.000 – 20.000 dolar aralığında istikrara kavuştuğunu gördü.

Bunun nedeni, BTC’nin hareketliliğinde keskin bir düşüş gösteren fiyat eğilimi. Böylece, yakında Ethereum gibi rakiplerine yönelebilecek yatırımcılar için “sıkıcı” hale geliyor.

Bu arada Bloomberg, kısa süre önce yatırımcıların uzun süreli kripto kışının ortasında “kış uykusuna yattığını” bildirdi.

Bunun nedeni, BTC’nin zaten endişe verici derecede düşük zincir içi aktivite kaydetmesidir. Madeni para ayrıca kontrollü borsalardan önemli miktarda para çekme işlemi gerçekleştiriyor.

Alabildiğine Zor

Analistlerin yüksek fiyat tahminlerine rağmen, BTC’nin kısa vadeli fiyatını tahmin etmenin zor olduğu kanıtlandı. Bununla birlikte, enflasyon yüksek kaldığı ve Federal Rezerv finansal koşulları sıkılaştırmaya devam ettiği sürece, kral madeni paranın baskı altında kalması muhtemeldir. Bu, riskli varlıklara olan talebi azaltabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında