Bitcoin TÜFE Verilerinden Önce 22.000 Dolar Altında Sakinken, Aptos %10 Patladı!

Bitcoin TÜFE Verilerinden Önce 22.000 Dolar Altında Sakinken, Aptos %10 Patladı!

Aptos ve Fantom, günümüzün orta sınıf alt gruplarından en iyi performans gösterenlerdir.

Bitcoin, son 24 saattir 22.000 doların altında kaldı, ancak ABD’nin Ocak ayı TÜFE rakamlarını açıklaması planlandığı için gün içinde daha fazla dalgalanma olması muhtemel.

Çoğu küçük kazançlarla olduğu için altcoinler bir nefes aldı. APT ve FTM ise çift haneli rakamlara fırladı.

Bitcoin vs TÜFE

Birincil kripto para birimi, ABD Fed’in faiz oranlarını 25 baz puan daha artırmasının ardından geçen yıl Ağustos ayından bu yana ilk kez 24.000 doları geçerek aya sağdan başladı.

Ancak, varlık sonraki saatlerde 24.000 doların altına düştüğü için fiyat artışı kısa sürdü. Ayılar, geçen hafta sonunu geçirdiği gün sonra 23.000 dolara bile geri çekti. Dün, ABD SEC ve ardından NYDFS, Paxos’un BUSD biçiminde kayıt dışı menkul kıymetler sattığını iddia ederek peşine düştüğünde ve istikrarlı para basmayı durdurmasını emrettiğinde manzara daha da kötüleşti.

BTC, başka bir fiyat düşüşüyle ​​tepki gösterdi, bu kez 21.400 dolara ulaştı ve bu, üç haftanın en düşük fiyatı oldu. O zamandan bu yana bir miktar toparlandı ve 21.700 $ seviyesinde bulunuyor, ancak piyasa değeri hala 420 milyar $’ın altında mücadele ediyor.

Altcoinler üzerindeki hakimiyeti ise son birkaç gün içinde %0,5 arttı ve %42’ye yaklaştı.

bitcoin
bitcoin tüfe verilerinden önce 22.000 dolar altında sakinken, aptos %10 patladı! 3

APT ve FTM Yükselişte

Çoğu altcoin, dün ABD düzenleyicilerinden gelen haberler üzerine düştü, ancak şimdi bazı küçük günlük kazançlar kaydetti. Ethereum, %1’lik bir artışın ardından 1.500 dolara geri döndü. Düzenleyici incelemenin ardından %6’nın üzerinde değer kaybeden Binance Coin, hala 290’da duruyor.

Cardano, Solana ve Tron, tümü %4’e varan artışlarla daha büyük sermayeli altcoinlerden en önemli kazananlar. Aptos ve Fantom’da daha da etkileyici fiyat artışları görülüyor.

Her iki varlık da sırasıyla %10 ve %12 artarak 14 $ ve 0,47 $’a yükseldi. HBAR, GRT ve LDO bir günde %5-7 arası değer kattı.

Toplam kripto piyasası değeri, dün bu çizginin altına düştükten sonra CoinMarketCap’te bir kez daha 1 trilyon dolara ulaştı.

bitcoin
bitcoin tüfe verilerinden önce 22.000 dolar altında sakinken, aptos %10 patladı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.