Bitcoin Fiyat Analizi: Son Yükselişin Ardından BTC İçin Sırada 30.000 Dolar mı Var?

Bitcoin Fiyat Analizi: Son Yükselişin Ardından BTC İçin Sırada 30.000 Dolar mı Var?

Bitcoin’in fiyatı, toparlanmanın ardından şu anda konsolidasyon aşamasında bulunuyor. Kısa vadede piyasa yapısı yükselişe geçmiş olsa da, fiyatın yeni bir boğa piyasasına geçiş yapabilmesi için belirli bir kilit seviyeyi aşması gerekiyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik:

Günlük grafik incelendiğinde, fiyatın son 10 gündür 30.000 dolar seviyesinin altında hareket ettiği görülebilir. Ancak bugünün şamdanı umut verici bir yukarı ivme gösteriyor ve fiyat önümüzdeki günlerde sonunda 30.000 dolarlık kilit direnç seviyesini test edebilir.

30.000 dolar seviyesinin üzerinde bir kırılma, yeni bir boğa piyasası olasılığını önemli ölçüde artırabilir. Ancak bu seviyeden olası bir geri çekilme, 25.000 dolarlık destek bölgesine doğru bir düşüşe neden olabilir. Bunun yanı sıra, RSI göstergesi önemli bir yükseliş ivmesi gösteriyor ancak aşırı alım bölgesine yaklaşıyor ve yakından takip edilmelidir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: son yükselişin ardından btc i̇çin sırada 30.000 dolar mı var? 4

4 Saatlik Grafik:

4 saatlik zaman dilimine bakıldığında, yükseliş eğilimi gösteren bir piyasa yapısı açıkça görülebiliyor. Fiyat, 20.000 dolar seviyesinden toparlandıktan sonra hızlı bir şekilde yükseldi ve birçok seviyenin üzerine çıktı. Son konsolidasyon dönemi de bu zaman diliminde daha belirgin hale geliyor, çünkü fiyatın şu anda yukarı doğru kırılan bir yükseliş bayrağı oluşturduğu düşünülüyor.

Geçerli bir kırılma, piyasanın 30.000 dolarlık bölgesini test etmesinin yolunu açabilir. Ayrıca, bu zaman diliminde RSI göstergesi de yükseliş sinyali veriyor, çünkü osilatör, %50 eşiğinin üzerine çıkarak mevcut yukarı yönlü momentumun pozitif olduğunu işaret ediyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: son yükselişin ardından btc i̇çin sırada 30.000 dolar mı var? 5

Zincir Üzerinde Analiz

Bitcoin Borsa Çıkışı (Binance)

Binance ve CEO’su CZ’ye yöneltilen son CFTC iddialarının ardından, borsayı ve kullanıcılarının davranışlarını analiz etmek faydalı olabilir. Bu grafik, günlük olarak Binance’ten çekilen Bitcoin miktarını ölçen döviz çıkışını (30 günlük hareketli ortalama) göstermektedir.

Son zamanlarda çıkışlarda iki önemli artış meydana geldi, ilki ve daha büyüğü 17 bin doların düşük oluşumu sırasında gerçekleşti. Bizi daha çok ilgilendiren ikinci artış Mart ayının başından beri yaşanıyor. Bu eğilimin iki olası nedeni vardır.

İlk olarak, bazı yatırımcılar yeni bir boğa piyasasının ufukta göründüğü konusunda iyimserler ve madeni paralarını çekip kişisel cüzdanlarında saklamaya hevesliler. Ancak ikinci neden, son iddialarla ilgili olabilir ve bazı balinalar, Binance için işler daha da kötüye gidebileceği için varlıklarını ihtiyatla geri çekmiş olabilir.

Her iki durumda da, bu baskılar kısa vadede kripto piyasası için genel olarak kötü olsa da, arz kademeli olarak azalacağından borsalardan akan paralar uzun vadede fiyata fayda sağlayacaktır.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: son yükselişin ardından btc i̇çin sırada 30.000 dolar mı var? 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.