Bitcoin, SEC Davası Sırasında Durgunken, Ripple (XRP) 0,52 Dolara Düştü!

Bitcoin, SEC Davası Sırasında Durgunken, Ripple (XRP) 0,52 Dolara Düştü!

Finans endüstrisi ile SEC arasındaki çatışma hız kesmeden devam ederken, Bitcoin belirsiz bir dönemden geçiyor.

Son 24 saat içinde kripto para piyasası genel olarak düşüş eğilimindeydi ve Bitcoin’in değeri yaklaşık 26.500 dolar civarında sabitlendi.

Binance’e yöneltilen SEC davası göz önüne alındığında, BNB beklenildiği gibi %6’luk bir düşüş yaşadı.

Bitcoin’in Fiyatı 26.500 Dolarda Sallandı

Bitcoin’in fiyatı 26.500 dolar seviyesinde dalgalanmaya devam ederek, toparlanma çabalarına rağmen istikrarsız bir durum sergiliyor. Kripto para birimi, günlük bazda %1,6’lık bir düşüş yaşayarak, özlenen 27.000 dolar seviyesini geri kazanamadı.

bitcoin
bitcoin, sec davası sırasında durgunken, ripple (xrp) 0,52 dolara düştü! 3

Ek olarak, SEC’in hem Binance’e hem de Coinbase’e dava açtığı haberleri iki gün önce ortaya çıktı ve bu süre zarfında Bitcoin hala 25.300 dolar civarındaki düşük seviyelerden toparlanmaya çalışıyor. Komisyon, Binance’in ABD varlıklarının dondurulmasını talep etme ve Changpeng Zhao için bir celp gönderme gibi önlemleri de almış durumda.

Ripple’ın Sadece XRP İstisnası

Son yedi gün boyunca, Ripple’ın XRP’si hariç olmak üzere tüm büyük kripto para birimleri genel olarak düşüş yaşadı.

Ancak son 24 saat içinde XRP de piyasadan payını almadı.

bitcoin
bitcoin, sec davası sırasında durgunken, ripple (xrp) 0,52 dolara düştü! 4


Görüldüğü gibi, yukarıdaki ısı haritasında tüm kripto para piyasası genel olarak düşüş yaşamaktadır.

Ancak bazıları diğerlerine göre daha iyi performans göstermiş ve Ripple (XRP), SHIB, OKB ve TRX gibi tokenlar en az kaybedenler arasında yer almıştır. Öte yandan, SOL (Solana) en kötü performansı sergilemiş gibi görünmektedir ve onu BNB (Binance Coin) takip etmektedir.

İlk 100’e yakınlaştığımızda, kazanç grafiği çizen tokenların sayısının çok az olduğu ve bunun da minimum seviyede olduğu görülmektedir. Örneğin, STX (Stacks), XDC (XinFin Network) ve CSPR (Casper Network) sırasıyla %3,7, %2 ve %1 artışla yeşil renkte işlem görmektedir.

Son 24 saatte en kötü performansı sergileyen token ise KAVA’dır ve neredeyse %20 düşüş yaşamıştır. Onu yaklaşık %9 kayıpla Algorand’ın ALGO tokenı takip etmektedir.

SEC’nin dünyanın en büyük borsaları Binance ve Coinbase’e karşı yasal işlemler başlatması nedeniyle piyasa şu anda zor bir durumdadır. Her iki şirket de savunmaya geçmiş durumda ve davalarla mücadele edeceklerini iddia etmişlerdir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.