Bitcoin Satın Alma Zamanı Ama Uzmanlar Son Bir Uyarı Yapıyor!

Bitcoin Satın Alma Zamanı Ama Uzmanlar Son Bir Uyarı Yapıyor!

Bir CryptoQuant analistine göre, Bitcoin pozisyonunda ölçeklendirmeye başlamanın, aynı zamanda 20 bin doların altına başka bir düşüşe hazırlıklı olmanın zamanı geldi.

18 Haziran’da, Bitcoin’in fiyatı Binance’de 17.622 $’a düştü ve topluluk, o zamandan beri dip olup olmadığı konusunda derin tartışmalarda.

CryptoQuant kripto para kaynağından bir analiste göre dip henüz olmamış olabilir, ancak onu oluşturmanın yaklaşık 1/3’ü kadarız.

  • CryptoQuant analisti Tomáš Hančar LTH SOPR 20 günlük SMA’nın “potansiyel bir dip işleminde 1/3’e kadar” olduğumuzu gösterdiğini açıkladı.
  • Yukarıdaki gösterge, Uzun Vadeli Sahiplerin Harcanan Çıktı Kâr Oranının (LTH SOPR) 20 günlük Basit Hareketli Ortalaması (SMA) için kısadır.
  • Veriler, bu oranın, analiste göre, bir dibe vurma sürecinin genellikle gerektirdiğinin 1/3’ü olan nötr seviye değeri olan “bir”in altında yaklaşık üç ay geçirdiğini gösteriyor.

Bitcoin’in tarihsel dip süreçlerini/döngüsel birikimleri kabaca ölçtüm ve ORTALAMADA (Mart 2022’deki iki aydan kısa süreyi içerir) yaklaşık 250 günlük bir dip süreci içeren bir potaya bakmalıyız.

  • Analist, göstergenin 20 günlük hareketli ortalama ‘yumuşatma’ çizgisini de dahil ederek daha da ileri gidiyor.

Göstergenin teknik açıdan 20 günlük MA yumuşatma çizgisi ile ilgili olarak, 10 ila 14 Temmuz arasında, tesadüfen 0.49 seviyesinden çok uzak olmayan 2020 fiili LTH SOPR düşük seviyesinden bir sıçrama gibi görünen şeyleri gördük. Bu, hem 2015’in hem de 2018/2019 döngüsel diplerinin en düşüklerini temsil ediyordu.

bitcoin
bitcoin satın alma zamanı ama uzmanlar son bir uyarı yapıyor! 2
  • Sonuç olarak, ölçeklendirmeye başlama zamanının geldiğine inanıyor, ancak dikkatli bir şekilde, “20 binin altında satın almak için bir şansımız daha olabilir” diye de uyarıyor.
  • En son düşüşün üzerinden 47 gün geçti, bu nedenle potansiyel bir çıkış senaryosunun da kapsandığından emin olmanın daha iyi olduğunu düşünüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında