Bitcoin Madencileri Rezervi Borsalara Taşıyor; Bu BTC Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Bitcoin Madencileri Rezervi Borsalara Taşıyor; Bu BTC Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Bitcoin, yeşil endeksleriyle Mart ayına olumlu bir başlangıç yaptı ve son 24 saatte %2’den fazla değer kazandı. Ancak, bu fiyat artışı sırasında, BTC madencileri borsalara rezervlerini taşıdıkları için eleştirildi.

bitcoin
bitcoin madencileri rezervi borsalara taşıyor; bu btc fiyatını nasıl etkileyecek? 2

Veriler, BTC madencilerinin son fiyat artışının ortasında rezervlerini azaltmaya başladıklarını gösteriyor. Madenciler son zamanlarda borsalara yaklaşık 400 Bitcoin gönderdi. Rapor ayrıca, kümülatif madenci rezervlerinin 24 Şubat 2023’ten bu yana 1400 Bitcoin azaldığını ortaya koydu.

Ancak bu hareket önemli bir etkiye sahip olmasa da, madenci davranışının izlenmesi gerektiği belirtiliyor. Rezervlerin borsalara taşınması, madencilerin harcamalarını karşılamak için yaptıkları bir işlem olduğundan, bu hareket aynı zamanda önceden planlanmış bir Bitcoin satışıyla da ilgili olabilir.

Madenci hareketi kısa vadeli bir satış baskısı yaratabilir, ancak madenci konum endeksinin (ÇBYE) hareketli ortalaması hala düşük seviyelerde ve altında kalmaya devam ediyor. Uzmanlar, son madenci hareketinin uzun vadeli fiyat hareketini etkileyebileceğini öne sürüyorlar.

Bitcoin Yatırımındaki Düşüşler

Rapora göre, balinaların satış için beklediği iddia ediliyor. Zincir içi verilere göre, Takas Balina Oranı (72 saat) 0,85’in üzerinde kalmaya devam ediyor. Borsalar baz alındığında ise Balina Oranı günlük bazda 0,6’nın üzerinde seyrediyor.

Glassnode’a göre, 1.000’den fazla Bitcoin tutan adres sayısı 3 yılın en düşük seviyesi olan 2.005’e düştü. 100 BTC’den fazla tutan adreslerin sayısı ise son bir ayın en düşük seviyesi olan 16.043’e ulaştı. Bununla birlikte, son 5 yıldan uzun süredir aktif olan BTC arz yüzdesi %28,28’lik bir ATH’ye ulaştı.

BTC fiyatının son 30 günde yaklaşık %3 arttığına dikkat çekiliyor. BTC, basın zamanında ortalama 23.670 $ fiyatla işlem görüyor ve 24 saatlik işlem hacmi %7 artarak 24,5 milyar dolara ulaştı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.