Bitcoin Platformu Bakkt, Kripto Ödeme Seçeneklerini Genişletmek İçin Bu Teknoloji Deviyle Ortaklık Kuruyor!

Bitcoin Platformu Bakkt, Kripto Ödeme Seçeneklerini Genişletmek İçin Bu Teknoloji Deviyle Ortaklık Kuruyor!
0

Bitcoin platformu Bakkt, kripto para birimlerini kullanıcıları için daha erişilebilir hale getirme umuduyla bir teknoloji devi ile birlikte çalışıyor.

Bitcoin ve kripto dünyası için gelişme

Bakkt, yeni bir basın bülteninde Cuma günü Google ile platform müşterilerinin Google Pay’e Bakkt Visa banka kartlarını eklemesini sağlayan bir ortaklık duyurdu.

Açıklamaya göre banka kartı, müşterilerin kripto varlıklarını fiat para birimine çevirerek mal ve hizmet satın almalarını sağlıyor. Bakkt’ın web sitesi, şirketin her ödemeyi finanse etmek için kullanıcının yeterince kripto para birimini satacağını söylüyor.

bitcoin
bitcoin platformu bakkt, kripto ödeme seçeneklerini genişletmek i̇çin bu teknoloji deviyle ortaklık kuruyor! 2

Google ile yapılan yeni ortaklık, Bakkt’ın kartının çevrimiçi olarak ve Google Pay’in kabul edildiği her yerde mağazalarda kullanılmasına izin veriyor.

Pazar yeri altyapı sağlayıcısı Intercontinental Exchange’in sahibi olduğu Bakkt, platformunda yapay zeka, makine öğrenimi ve coğrafi konum işlevleriyle birlikte yeni analizler oluşturma planlarını ileriye taşımak için Google Cloud ile de ortaklık kurdu.

Bakkt CEO’su Gavin Michael şu ifadeleri kullandı,

“Bu ortaklık, tüketicilerin dijital varlıklarından gerçek zamanlı, güvenli ve güvenilir bir şekilde yararlanmalarını sağlamak için Bakkt’ın dijital varlık pazarındaki güçlü konumunun bir kanıtıdır. Ek olarak, Google Cloud ile iş ortaklığı yapmak, şüphesiz milyonlarca kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ölçeklenebilen, sınıfının en iyisi, yenilikçi bir platform oluşturmaya devam etmemizi sağlayacaktır.”

Nisan ayında kripto borsası Gemini, kullanıcıların ödeme platformları aracılığıyla kripto varlıkları satın almalarına olanak tanıyan Google Pay ve Apple Pay desteğini yayınladı. ABD merkezli kripto borsası Coinbase de aynı şeyi yaptı ve Ağustos ayında Google Pay ve Apple Pay ile entegrasyonu duyurdu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap