Bitcoin Ocaktan Beri En Düşük Seviyede, Düşüş Devam Ediyor!

Bitcoin Ocaktan Beri En Düşük Seviyede, Düşüş Devam Ediyor!
0

Kripto piyasası bir kez daha kırmızıyla kaplandı ve Bitcoin birkaç ayın en düşük seviyesine geriledi.

Bitcoin’in durumu son 24 saat içinde bir kez daha kötüleşti ve varlık 24 Ocak’tan bu yana en düşük konumuna düştü. Beklendiği gibi, alternatif paralar Terra, MATIC, CRO ve diğerlerinden büyük fiyat kayıpları ile daha da kötü bir durumda.

Bitcoin’in Yeni Düşüşü

ABD Federal Rezervi, geçen hafta beklenen 75 yerine 50 baz puan faiz oranını artıracağını söylediğinde, Bitcoin fiyatı sıçradı ve 40.000 dolara ulaştı. Ancak, varlık sonraki birkaç gün içinde yörüngesini tersine çevirdiği için bu uzun sürmedi.

İlk başta, 4.000 dolardan fazla 36.000 dolara düştü. Dün orada kalmayı başarsa da, son birkaç saat içinde daha da kötüye gitti. Bu sefer BTC, 24 Ocak’tan bu yana ilk kez (Bitstamp’ta) 34.000 doların biraz üzerinde.

Doğal olarak, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi derin bir “aşırı korku” bölgesine girdiğinden, sadece birkaç gün içinde yaklaşık 6.000 dolar kaybetmek genel duyguda önemli bir değişikliğe neden oldu.

Şu an itibariyle, Bitcoin 34.500 dolarda mücadele ediyor ve bir kez daha günde yaklaşık %4 düştü. Ek olarak, piyasa değeri yaklaşık 660 milyar dolara düştü.

bitcoin

Altcoinler Kanıyor

Yukarıda bahsedildiği gibi, neredeyse tüm çizelgelere hakim olan kırmızı ile alternatif madeni paralar da sıkıntı yaşıyor. Ethereum, günlük %4,5 düşüşle bu olumsuz eğilime öncülük ediyor. Haftalık bir ölçekte, ETH %8’den fazla düştü ve ikinci en büyük kripto para, kısa süre önce 3.000 doları aştıktan sonra 2.550 dolara düştü.

Binance Coin de benzer bir yüzde kaybetti ve şu anda 360 doların altında bulunuyor. Ripple, Solana, Cardano, Polkadot, Dogecoin, Avalanche, Shiba Inu ve NEAR Protocol de kırmızının derinliklerinde.

Ardışık ikinci gün için, Terra daha büyük kapaklı alternatiflerin en önemli kaybedeni. LUNA değerin %13’ünü daha kaybetti ve şimdi 65 doların altında mücadele ediyor. MATIC, Shiba Inu ve CRO da önemli miktarda değer kaybetti.

Algorand, Axie Infinity ve Tezos’un yanı sıra, diğer alt ve orta kapaklı altların çoğu da kırmızı renktedir. Bu nedenle, kripto para piyasası değeri aylardır ilk kez 1,6 trilyon doların altına düştü. Bu, metriğin birkaç gün içinde 200 milyar doların üzerinde düştüğü anlamına geliyor.

bitcoin

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap