Bitcoin Madencisi Canaan, 3. Çeyrek Gelirindeki Düşüşe Rağmen Planlarını Genişletmeye Çalışıyor!

Bitcoin Madencisi Canaan, 3. Çeyrek Gelirindeki Düşüşe Rağmen Planlarını Genişletmeye Çalışıyor!

Bitcoin madencisi Canaan, üçüncü çeyrek sonuçlarında bir düşüş bildirdi ve gelir, bir önceki çeyreğe göre %25,8 düştü.

bitcoin
bitcoin madencisi canaan, 3. çeyrek gelirindeki düşüşe rağmen planlarını genişletmeye çalışıyor! 2

Bu çeyrek için GAAP dışı net gelir, 2021’in aynı dönemine göre %71,7 düşüşle 23,4 milyon $ oldu. Şirketin 2022 3. Çeyrek geliri 137,5 milyon $ oldu.

Ancak, 2022’nin 3. çeyreğinde madencilik geliri 8,7 milyon dolardı ve 2021’in 3. çeyreğine kıyasla %1.002,7’lik bir artışı temsil ediyor.

Başkan ve CEO Nangeng Zhang şunları söyledi:

“Olumsuz piyasa dinamikleri, bitcoin madencilerinin gelirlerini ve nakit akışlarını önemli ölçüde engelledi. Madenciler bilgi işlem gücü taleplerini kısmak zorunda kaldıklarından, buna karşılık olarak satış fiyatımızı düşürmek zorunda kaldık”

Aynı şekilde, CFO James Jin Cheng, Bitcoin’in aşağı yönlü gidişatı, artan enerji fiyatları ve artan nakit baskısı altındaki madenciler nedeniyle piyasa koşullarının önümüzdeki iki çeyrekte bozulmaya devam etmesinin beklendiğini iddia ediyor.

Ancak Cheng, Canaan’ın piyasa düzeldiğinde daha fazla fırsat yakalamak için nakit yönetimini sıkılaştıracağını söylüyor.

Bitcoin Madenciliğini Genişleme Planları

Şirket, Canaan’ın düşüş eğilimi gösteren son mali raporuna rağmen genişlemeyi planlıyor. Canaan, araştırma ve geliştirme projelerini ve madencilik faaliyetlerini dünya çapında genişletmeye devam edecek. Zhang şöyle dedi:

“Araştırma ve geliştirme yeteneklerimizi güçlendirmeye yönelik devam eden çabalarımızın bir parçası olarak, işimizi küresel ölçekte desteklemeye yardımcı olmak için gelecek vaat eden yerel araştırma ve geliştirme yetenekleriyle Singapur genel merkezimizi genişletiyoruz. Ek olarak, madencilik makinelerimizin tahsisini optimize etmek için ABD’ye girerek madencilik işimizi genişlettik. “

Ancak Zhang, “Bitcoin fiyatı piyasanın iki yıldır görmediği düşük seviyelere indiği için” çok zorlu bir endüstri dönemiyle karşı karşıya olduklarını savunuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.