Bitcoin Madenciliği Zorluğu, Ardışık 4 Artıştan Sonra Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Dokundu!

Bitcoin Madenciliği Zorluğu, Ardışık 4 Artıştan Sonra Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Dokundu!

Bitcoin zorluğundaki son sıçrama, iki hafta içinde ikinci.

Bitcoin ağının temelleri, spot fiyatının herhangi bir önemli kırılma gösterememesinden etkilenmedi.

BTC.com’dan alınan verilere göre, madencilik zorluğu %3.45’lik bir artışın ardından 753.984 blok yüksekliğinde 32.05 trilyon Hash ile yeni bir zirveye ulaştı.

bitcoin
bitcoin madenciliği zorluğu, ardışık 4 artıştan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine dokundu! 2

Bitcoin’in Yeni Zorluk Ayarı

Bu, Temmuz ayının son haftasında zorluk ayarlamasındaki düşüşten bu yana bu tür dördüncü artış. Bir önceki sıçrama, yaklaşık 28.3 trilyon karmadan 30,9 trilyon karmaya %9,2’lik bir artış gördü. Bu, Ocak ayındaki %9,32’nin ardından bu yılki en büyük ikinci artış oldu.

Bitcoin Hash oranı da yeni rekor seviyeler için yeni bir baskıyla zorluğu kopyalıyor gibi görünüyordu. Bunun arkasındaki itici güçler, potansiyel olarak büyük kamu madencileri tarafından takılan daha fazla teçhizat olabilir. Bu kuruluşlar bu yıl genişlemeyi izliyorlar. Ek olarak, belirli yargı bölgelerindeki ısı dalgalarının hafifletilmesi, daha fazla madencinin platformlarını çalıştırmasına da katkıda bulunmuş olabilir.

Geçen ay, Texas madencileri, bir sıcak hava dalgası sırasında enerji şebekesine yardımcı olmak ve enerjiyi korumak için operasyonları askıya aldı. Ancak birkaç hafta sonra tekrar açıldılar.

Son zorluk artışının, fiyatın toparlanamaması durumunda madencilerin kar marjını baskılaması bekleniyor. Şu anda BTC, 20.000 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Bu hala büyük kamu madencilerini, çıkarılan her bir Bitcoin’de karlılık elde etmeye zorluyor. Bazıları kendilerini sürdürmek için Bitcoin’lerini boşaltmaya başvurdukları için son dört ay onlar için zaten zor geçti. Ağustos ayında net çıkışın 21.3 bin BTC civarında olduğu kaydedildi.

Zorluk ayarındaki bir düşüş, madencilerin artan maliyetler nedeniyle ağı bırakması ve dolayısıyla güvenliğini tehlikeye atması anlamına gelebilir. Öte yandan, bir artış, güçlü ve büyüyen bir ağ olduğunu gösterir. Düzenleyicilerin iklim meseleleri konusunda daha katı hale gelmesiyle, gaz ve hidro gibi sektörler potansiyel olarak ucuz enerji maliyetlerini destekleyebilir ve böylece yeni nesil uzun vadeli madenciliğin yüzeye çıkmasını sağlayabilir.

Ayrıca, Bitcoin madencilik danışmanlık firması Blocksbridge, “Miner Weekly”nin son sayısında, mevcut “ayı piyasasının verimsiz madencilik filolarına sahip olanları gerçekten çökerttiğini” belirtti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.