Bitcoin, Kripto Piyasa Değeri 900 Milyar Doları Geçerken 9 Haftanın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Bitcoin, Kripto Piyasa Değeri 900 Milyar Doları Geçerken 9 Haftanın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Bitcoin, yılın başından bu yana yeni yerel zirveler çizmeye devam ediyor ve en son saatler önce 19.000 doların çok üzerinde geldi.

2023 rallisi, günümüzün en iyi performans gösterenleri SOL, LDO ve BCH ile tüm gücüyle devam ediyor.

Çoğu altcoin de yeşil renkte, Solana 17 doların üzerine çıktı ve LDO bir kez daha 2 dolara yaklaştı.

Bitcoin Patlayarak 19.000 Dolara Çıktı

Şiddetli geçen 2022’den sonra, yeni yılın başlangıcı birincil kripto para birimi için oldukça olumlu geçti. 2023’e yaklaşık 16.500 dolardan girdi ve hafta sonunda 17.000 dolara yaklaştı.

İlk başta orada durdurulmasına rağmen, Bitcoin yükselişe tekrar başladı ve bu haftanın başında bu seviyeyi geri aldı. Varlık o zamandan beri geriye bakmadı.

Tam tersine, daha da yükselmeye devam etti ve Çarşamba günü geç saatlerde fiyatın 18.000 doların üzerine çıkmasına neden oldu. Dünkü işlem gününün büyük bölümünde biraz sessiz kaldı, ancak saat önce 19.000 doları aştı.

Bu nedenle BTC, 8 Kasım’daki FTX çöküşünden bu yana en yüksek fiyat etiketini 19.200 $ olarak belirledi. O zamandan beri birkaç yüz dolar geri çekilmiş olsa da, gün içinde hala %4 arttı.

Piyasa değeri 360 milyar doların kuzeyine yükselirken, altcoinler üzerindeki hakimiyeti tüm haftalık kayıplarını telafi etti ve yeniden %40’ın üzerine çıktı.

bitcoin
bitcoin, kripto piyasa değeri 900 milyar doları geçerken 9 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı! 3

Altcoinler Yeşile Büründü

Bitcoin’e benzer şekilde, altcoinlerin çoğu bugün de yeşilde. Ethereum, dün bu seviyenin altına düştükten sonra bir kez daha 1.400 doların üzerine çıktı. Binance Coin, gün içindeki %1,5’lik artışın ardından 290 dolara yakın. Benzer günlük artışlar Ripple, Dogecoin ve Litecoin’de de görülüyor.

Cardano, Polygon, OKB, Polkadot ve Tron %4’e kadar yükseldi. Solana ve Shiba Inu bir günde %5,5’ten fazla değer kattı.

Lido DAO, etkileyici performansıyla ilerleyen zamanlarda da devam ediyor. Günlük %10’luk bir artış, LDO’yu tekrar 2 dolara itti.

Genel olarak, kripto piyasası değeri son 24 saatte 30 milyar dolar daha ekledi ve aylardır ilk kez 900 milyar doların üzerine çıktı.

bitcoin
bitcoin, kripto piyasa değeri 900 milyar doları geçerken 9 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.