Bitcoin Korkunç 2. Çeyreği 20.000 Doların Altında Sonlandırdı!

Bitcoin Korkunç 2. Çeyreği 20.000 Doların Altında Sonlandırdı!
0

Bitcoin, son 24 saat içinde bir rollercoaster’a gitti ve 21.000 doların hemen altına sıçradı. Ancak yine de 2. çeyreği kırmızıyla tamamladı.

Neredeyse 21.000 $ ‘da çok günlü bir yüksek seviyeye yükselmesine rağmen, bitcoin aynı hızla düştü ve şiddetli 2. çeyreği 20.000 $ ‘ın altında tamamladı. Altcoinler benzer oynaklık yaşadı, ancak BNB, MATIC ve The Sandbox dahil olmak üzere bazıları şu anda yeşilde.

Bitcoin’in 24 Saat Yolculuğu

Birincil kripto para birimi, geçen hafta sonu 22.000 dolara yaklaştığında 10 günün en yüksek seviyesindeydi. Topluluk daha yüksek bir yere sıçramayı beklediğinden, manzara değişti ve BTC yavaş yavaş değer kaybetmeye başladı.

Bu nedenle, birkaç gün boyunca durduğu yerde yaklaşık 20.000 dolara düştü. Ancak, sonunda bu seviyeyi kaybetti ve 19.000 dolara düştü.

Durum dün daha da kötüleşti ve bitcoin, 18.500 $ ile birkaç haftanın en düşük seviyesine geriledi. Bununla birlikte, korkunç ikinci çeyrek sona yaklaştığında, kripto para birimi yırtıldı ve dakikalar içinde 2.000 dolardan fazla yükseldi ve 21.000 dolara ulaştı.

Bununla birlikte, bu kısa sürdü ve BTC o zamandan beri imrenilen 20.000 dolarlık çizginin altına döndü. Bu nedenle, piyasa değeri 375 milyar doların biraz altında ve alts üzerindeki hakimiyeti %42,5’te.

bitcoin
bitcoin korkunç 2. çeyreği 20.000 doların altında sonlandırdı! 3

Önemli Bitcoin Haberleri

Bitcoin’i sınırları içinde yasallaştıran ilk ülke olan El Salvador, 80 jetonluk bir set daha satın alarak düşüşü satın aldı.

Zincir üstü veriler, perakende yatırımcıların da BTC satın aldığı şu anda sadece MicroStrategy ve El Salvador’un birikmediğini ortaya koyuyor.

Avrupa, Jacobi Asset Management başvurusu onaylandığı için Temmuz ayında ilk Bitcoin ETF’sine sahip olacak.

BNB, MATIC, SAND Soar

Çoğu altcoin, son 24 saat içinde benzer volatilite yaşadı, ancak genel manzara Çarşamba ve Perşembe günlerine göre biraz daha olumlu.

Ethereum, son zamanlarda birkaç kez bu seviyeyi kaybetmeye yaklaştıktan sonra 1.000 doların üzerinde devam etti. Şu an itibariyle, ikinci en büyük kripto para 1.100 dolara yakın.

Cardano, Ripple, Polkadot ve LEO benzer kazanımlara sahip. Solana, Dogecoin, Tron ve Shiba Inu’dan daha etkileyici artışlar geliyor.

Bununla birlikte, BNB, daha büyük kapaklı alt’lar arasında en iyi performans gösterendir. Varlık, günlük ölçekte %7’nin üzerinde sıçradı ve 220 doların oldukça üzerinde bulunuyor.

Alt ve orta büyüklükteki altcoinlerden MATIC, Stellar, Algorand ve The Sandbox en çok kazananlar oldu. SAND bir günde %16’dan fazla arttı ve 1,15$’dan işlem görüyor.

bitcoin
bitcoin korkunç 2. çeyreği 20.000 doların altında sonlandırdı! 4

Altcoin/Sektör Haberleri

CoinFLEX’in CEO’su, şirketin 30 Haziran itibariyle para çekme işlemlerini geri alıp almama konusundaki kararını 180 tur attı ve bilinmeyen bir tarihe erteledi.

Singapur Para Otoritesi (MAS), 3AC’nin yanlış bilgi verdiğini ve AUM eşiğini aştığını iddia etti.

Raporlar, FTX’in BlockFi’yi 25 milyon dolara satın almaya yakın olduğunu ortaya çıkardı bu, BlockFi’nin CEO’sunun reddettiği bir miktar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap