Bitcoin: Koparma Potansiyelini ve Yatırımcıların Bundan Nasıl Yararlanabileceğini Ortaya Çıkarmak

Bitcoin: Koparma Potansiyelini ve Yatırımcıların Bundan Nasıl Yararlanabileceğini Ortaya Çıkarmak
0

Ayılar Mart ayının sonunda 47.5 bin dolar seviyesinde yenilenmiş bir satış baskısı bulduktan sonra, son iki ay Bitcoin’in (BTC) 20 EMA (kırmızı) zincirlerini kırmak için sürekli bir çaba sarf etti. 

Kısa vadeli yörünge, yatay bir piyasa ortaya çıkarırken, BTC HODLer’ları, 16 aylık tabanı 28.8 bin dolardan savunmaya gözle görülür bir şekilde hevesliydi.

30,8 bin dolar seviyesinde engellerin birleştiği göz önüne alındığında, Bitcoin durgun sıkı aşamasına devam edebilir. Herhangi bir faktörün hissiyatı kötüleştirmesi durumunda, mevcut modelin altında bir kapanış, bir açığa satış fırsatı sağlayacaktır.

BTC Günlük Grafik

bitcoin
bitcoin: koparma potansiyelini ve yatırımcıların bundan nasıl yararlanabileceğini ortaya çıkarmak 3

Uzun vadeli düşüş eğiliminden kaynaklanan biraz muhafazakar bir bakış açısıyla Bitcoin, önümüzdeki oturumlarda 28.8 bin dolar – 30.8 bin dolar aralığında devam eden sıkı bir aşama görebilir.

Son üç hafta boyunca, kral madeni para günlük grafiğinde ve daha düşük zaman dilimlerinde bir dikdörtgen dip oluşturdu. Bu nedenle Bollinger Bantları (BB) bir sıkıştırma aşamasına girdi. 

BB’nin üst bandı, 20 EMA ile birlikte %23,6 Fibonacci seviyesi ile çakıştığından, 30,8 bin dolar seviyesi bir dizi direnci temsil etti. Bu arada, fiyat hareketi BB’nin ‘pahalı’ tarafının yakınında gezindi.

Dikdörtgenin altındaki herhangi bir kapanış, bir kısa devre fırsatı için yer açacaktır. Bu durumda, kâr alma seviyeleri 25 bin dolar ile 26 bin dolar aralığında olacaktır.

Bununla birlikte, nispeten olası olmayan bir düşüş geçersizliği durumunda, formasyonun üzerinde bir kapanış %10’luk bir yukarı yönlü olasılık açacaktır. Fiyatın BB baz çizgisinin üzerinde kapanmasıyla, satın alma baskısı son 24 saatte iyi bir artış gördü.

Gerekçe

bitcoin
bitcoin: koparma potansiyelini ve yatırımcıların bundan nasıl yararlanabileceğini ortaya çıkarmak 4

Günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) henüz dengeyi geçmedi ve günlük zaman diliminde yükselişe geçti. Ancak dört saatlik zaman dilimini kazanan RSI, aşırı alım okumaları öngördü. Böylece, grafikteki %23,6 seviyesinden kısa vadeli bir geri çekilme şansı artıyor. 

+DI’nin -DI’yi zar zor geçmesine rağmen, BTC’nin yön eğilimi [ADX] oldukça zayıf görünüyordu.   

Çözüm

Ayılar hala daha geniş eğilimi kontrolleri altında tuttu. 30,8 dolar seviyesindeki mevcut engellere bakıldığında, Bitcoin’in ayıları kripto paranın konsolidasyon eğilimlerini güçlendirebilir.

Dikdörtgen dibinin altında bir kapanış, %10 aşağı yönlü açığa satış fırsatı sağlayabilir.

Duyarlılık, alıcıların telafi etmesi için yeterince iyileşirse, yatırımcılar/tüccarlar, %38.2 seviyesine doğru kısa vadeli kazançlardan yararlanmak için modelin üzerinde bir kapanışa dikkat etmelidir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir