Bitcoin (BTC) Kısa Vadeli Sahipleri, SEC Olayları Arasında Para Çekmek İstemiyor!

Bitcoin (BTC) Kısa Vadeli Sahipleri, SEC Olayları Arasında Para Çekmek İstemiyor!

Kısa vadeli sahiplerin talepleri, Bitcoin’in hala büyüme potansiyeli olduğunu gösteriyor. SEC kaynaklı belirsizlik dönemleri genellikle kripto varlıkların fiyatlarını düşürürken, kısa vadeli sahiplerin dayanıklılığını sınar.

Ancak, son veriler, kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin piyasada kalmaya ve kar elde etmeye olan büyük ilgisini gösteriyor. CryptoQuant analisti, Bitcoin’in fiyatının sıkışık bir aralıkta seyretmesine rağmen, kısa vadeli sahiplerin hareketinin hala büyüme potansiyeli olduğunu belirtti. Analist, bu durumu “kısa vadeli tutucu SOPR metriğine göre” açıkladı ve bu tutucuların piyasada kalma ve kar elde etme konusundaki güçlü ilgilerini gösterdiğini söyledi. Önceki fiyat döngülerinin bu örneklere iyi birer örnek olduğunu belirtti.

bitcoin
bitcoin (btc) kısa vadeli sahipleri, sec olayları arasında para çekmek i̇stemiyor! 2

Bu nedenle analist, 2019 ile karşılaştırıldığında, uzun vadeli ve kısa vadeli sahiplerin karlılığının yeterince yüksek olmadığını ve bu durumun yoğun satış baskısını tetiklemediğini vurguladı. Bu eğilim, BTC’nin başka bir talep dalgasıyla büyüme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Glassnode’dan gelen veriler de kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin dayanıklılığını doğruluyor. Önceki ayın aktif satış döneminden sonra, Temmuz ayından bu yana bu grup arasında hodling aktivitelerinde artış yaşandığı ortaya çıktı.

Uzun vadeli BTC sahipleri de zulalarını tutmaya odaklanarak olağanüstü bir dayanıklılık sergileyen bir diğer piyasa katılımcı grubunu oluşturuyor.

Belirlenen verilere göre, token sahiplerinin sadece çok küçük bir kesimi tokenlerini merkezi borsalara aktarmıştır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.