Ayı Piyasası Resmen Bitti mi? Bitcoin Vadeli İşlemleri Açık Faizi Yeni Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Ayı Piyasası Resmen Bitti mi? Bitcoin Vadeli İşlemleri Açık Faizi Yeni Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Kripto Haberleri: Küresel dijital varlık piyasası, bankacılık sistemi krizi sırasında yükselişe geçti. Banka koşusu devam ediyor ve Bitcoin fiyatı kritik 28.000 $ seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Ancak, kilit piyasa göstergeleri kripto piyasasının ayı aşamasının sonuna yaklaştığını gösteriyor ve piyasanın ilerleyen dönemde yeni zirvelere ulaşabileceğine işaret ediyor.

bitcoin
ayı piyasası resmen bitti mi? bitcoin vadeli i̇şlemleri açık faizi yeni yılın en yüksek seviyesine ulaştı! 2

Bitcoin Fiyatı 30 Bin Doları Aşar mı?

Coinglass tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin vadeli işlemlerindeki açık pozisyonların toplam değeri 12 milyar doları aştı ve son 24 saat içinde neredeyse %8’lik bir artış kaydedildi. Bu, 2023 yılı için yeni bir zirve olabileceğine işaret ediyor, ancak yatırımcılar arasında olası fiyat dalgalanmalarına yol açabilecek bir ilgi artışına da işaret ediyor.

Bitcoin fiyatı, devam eden bankacılık krizi ortamında önemli bir toparlanma sergiledi. Son 30 gün içinde yaklaşık %14’lük bir artış kaydetti fakat gün içinde biraz düşüş yaşadı, basın zamanında gün ortalama 27.600 $ fiyat seviyesinde işlem görüyor.

Açık pozisyondaki artışlar, kripto piyasasındaki yeni para akışlarının temel işaretlerinden biridir. Ancak, verilere göre son 24 saatte 55 binden fazla traderın tasfiye edildiği görülüyor ve toplam tasfiye tutarı 174 milyon doları buluyor. ETH-USD’nin 1,63 milyon dolarlık büyük bir tasfiye emri, Huobi kripto borsasında gerçekleştirildi.

174 milyon dolarlık tasfiyenin 92 milyon doları son 24 saat içinde gerçekleşti. Bu durum, yatırımcıların Bitcoin fiyatının bankacılık krizi sırasında artması için baskı yaptığını gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.