Bitcoin İçin Büyük Hareket mi Geliyor? Analiste Göre Konsolidasyon Dönemi Sona Yaklaşıyor!

Bitcoin İçin Büyük Hareket mi Geliyor? Analiste Göre Konsolidasyon Dönemi Sona Yaklaşıyor!

Son zamanlarda Bitcoin piyasasının ivmesinin aylardır yatay bir seyir izlediği ve zincir üstü ölçümlerin, konsolidasyonun yakın zamanda sona erebileceğini gösterdiği belirtiliyor.

Önde gelen zincir üstü analisti Willy Woo, 21 Temmuz’da Bitcoin’in konsolidasyon sürecinin neredeyse tamamlandığına dair erken işaretler olduğunu ifade etti.

Bu konsolidasyon sürecinde, varlık geçen ay boyunca oldukça sıkı bir şekilde belirli bir fiyat aralığında hareket etmişti. Aynı zamanda daha uzun vadeli bir perspektife baktığımızda, Bitcoin’in daha geniş sınırlar arasında yatay bir şekilde ticaret yaptığı görülüyor.

Woo, vadeli işlem talebinin şu anda piyasayı yönlendirdiğini ve bu talebin yatay fiyat hareketine karşı artış gösterdiğini ifade etti. Yani, talep yatay fiyat hareketinin aşılmasına ve fiyatların yükselişe geçmesine neden oluyor.

Bitcoin Yükselişi Yakın mı?

Son verilere göre, Bitcoin’in temel güç göstergesi yeni yükseldi ve bu genellikle yukarı doğru büyük bir hareketi takip eden bir işarettir. Willy Woo’ya göre, volatilite dinamikleri de daha büyük bir fiyat hareketinin yaklaşmakta olduğuna dair sinyaller veriyor.

Ayrıca, Glassnode tarafından yayınlanan verilere göre, Bitcoin Harcanan Çıktı Kâr Oranı (SOPR), şu anda “kâr ağırlıklı bir rejimde bulunuyor.” SOPR, birikmiş kazançların harcanma davranışını gösteren bir ölçüttür.

Mevcut grafikler, 2016 ve 2019 yıllarındaki ayı piyasalarında uzun süreli yatay ticaret dönemlerine benzer modeller sergiliyor. Bu dönemler, piyasalar boğa bölgesine girdiğinde yukarı yönlü büyük bir fiyat kırılmasını takip etmişti.

Son üç ay boyunca, Bitcoin (BTC) 30.000 dolar seviyesinin üzerinde direnci kıramayarak üç ayrı durumda zorlandı, bu nedenle henüz bir trend değişikliği beklemek için erken olabilir. Direnç bölgesinde fiyatların konsolidasyonu, genellikle destek bölgelerine doğru düşüşlere yol açma eğilimindedir.

Ayrıca, varlık, Asya ticaret seansında Cuma sabahı tekrar 30.000 doların altına düştü. Şu anki durumda BTC, geçen haftanın aynı saatine göre %5 düşüşle 29.875 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto Piyasa Genel Özet

Piyasa kapitalizasyonu, bu yazının yazıldığı sırada 1,24 trilyon dolarla gün içinde sabitlenmiştir. Mart ayından bu yana, piyasalar 1 trilyon dolar ile 1,3 trilyon dolar arasında dalgalanarak, Ripple zaferi dâhil, bu seviyelerde istikrar göstermiştir.

Ancak, bu seviyelerdeki zincir üstü faaliyet hala yavaş ve istikrarlı bir birikim göstermekte ve sabırlı yatırımcılar hala satışları biriktirmektedir.

Ethereum (ETH) fiyatları da 1.900 dolar seviyesinin altına düşmüş ve şu anki değeri 1.894 dolardır. ETH, 2.000 dolar seviyesinde güçlü bir dirençle karşılaşmış ve geçen hafta %5,7 oranında düşüş yaşamıştır.

Cuma günkü erken seansta, çoğu altcoin kırmızıya dönmüş ve Ripple (XRP), Cardano (ADA) ve Solana (SOL) %3-5 oranında değer kaybetmiştir.

Diğer taraftan, Polkadot (DOT), Uniswap (UNI) ve Chainlink (LINK) gibi kripto varlıkları, gün içinde sağlam kazançlar elde etmiştir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.