Bitcoin İçin Bir Sonraki Adım Ne Olacak?

Bitcoin İçin Bir Sonraki Adım Ne Olacak?
0

Bitcoin’in fiyatı bugün erken saatlerde hissedilir bir artış kaydetti ve altcoinlerin benzer bir yükseliş görünümü kaydetmesine katkıda bulundu. Bu dürtüsel hareket etkileyici olsa da, BTC 24 Şubat seviyelerini tekrar ziyaret etmeden önce kısa vadeli bir boğa tuzağı olabilir

Evet, Bitcoin’in fiyatı bugün %9,6 arttı, ancak görünüş aldatıcı olabilir. Peki neden? Çünkü bir boğa dalgası sürmenin cazibesine rağmen, çöplüklerde günlük hacim düşmüş gibi görünüyor. Aslında, hacim 50 günlük hareketli ortalamayı geçmedi. Günlük mum çubuğunun kapanmasına birkaç saat daha olmasına rağmen, dünün değerini bile geçmedi. Bitcoin fiyatının kapanışta sadece %1.95 kazanç sağladığı bir gün.

Bu şüpheli pompayı desteklemek, Açık İlgi’nin cansız performansıdır. Açık Faiz, son 24 saat içinde yaklaşık 3 milyon dolar artarak 359 milyon dolara yükseldi. Bu gelişme, son yükselişin büyük siparişlerle uygun bir desteğe sahip olmadığını ve bunun titrek zeminler üzerine kurulduğunu gösteriyor.

Bu nedenle, BTC’nin yükseliş trendini önleyici bir şekilde tersine çevirmesi ve boğaları hazırlıksız yakalaması için iyi bir şans var. 

bitcoin
bitcoin i̇çin bir sonraki adım ne olacak? 4

Görünüşe göre, bu yükselişin 42.894 dolar civarındaki eğilimi tersine çevirmesi ve Pazartesi gününün en düşük seviyesi olan 37.154 doları süpürmeye dönmesi muhtemel. Bazı durumlarda, BTC’nin fiyatı 36.330 $ ile 36.967 $ arasında mevcut olan gerçeğe uygun değer boşluğunu (FVG) dolduracaktır.

Bu alanda bir sıçrama, haftalık talep bölgesinin 45.550 dolardan 51.860 dolara uzanan alt sınırını etiketlemek için %23’lük bir hareketi tetiklemenin anahtarı olacak.

bitcoin
bitcoin i̇çin bir sonraki adım ne olacak? 5

Bitcoin Metrikleri Ne İfade Ediyor?

Bu yükseliş kısa vadeli bir boğa tuzağı olduğundan, yatırımcılar BTC’nin yaklaşık 37.000 ila 36.000 $ arasında büyük bir boğa rallisi başlatmasını bekleyebilir. Bu görünümü desteklemek, hem perakende hem de yüksek net değerli yatırımcılardan gelen ilgideki son artıştır.

1-100 ile 100-10.000 BTC arasında tutan cüzdan sayısı 1 Şubat’tan bu yana birikiyor. Toplamda, perakende olarak adlandırılan birinci kategorinin adres sayısı 15.000, ikinci kategori ise 200 arttı. 

Bu artış, perakendenin düşüşler biriktirmeye başladığını ve Bitcoin’de yavaş yavaş yükselişe geçtiğini gösteriyor gibiydi.

bitcoin
bitcoin i̇çin bir sonraki adım ne olacak? 6

Sonuç olarak, kısa vadeli boğa tuzağı, yatırımcıların dikkat etmesi gereken bir şeydir.

Bitcoin’in fiyatı büyük olasılıkla 42,894 dolar civarında reddedilecek ve bu da dik bir düzeltmeyle sonuçlanacak. Bu, piyasa yapıcıların uzun pozisyonları tasfiye ederek elde etmelerini sağlayacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap