Bitcoin, Haziran 2022’den Bu Yana En Yüksek Hakimiyetle 28 Bin Doları Test Etti!

Bitcoin, Haziran 2022’den Bu Yana En Yüksek Hakimiyetle 28 Bin Doları Test Etti!

Bitcoin hakimiyeti Haziran 2022’den beri görülmemiş bir yükseklikte otururken, BTC 28.000 doları test etti.

Son 24 saatte Bitcoin’in fiyatı yaklaşık %1 artarak 28.000 dolara yaklaştı. Bu durum, çoğu altcoin’in aynı dönemde yatay işlem göstermesinden kaynaklanmaktadır.

Bugünkü piyasa gelişmeleri arasında Silikon Vadisi Bankası’nın satın alınması ve yeniden faaliyete geçirilmesi haberleri de etkili oldu.

Bitcoin 28 Bin Doları Test Ediyor

BTC %1 artarak 28.000 dolar seviyesine yaklaştı. Kripto para birimi, Binance borsasında yaklaşık 28.200 dolarlık gün içi en yüksek seviyesini gördü, ancak şu anda 27.800 dolarda işlem görüyor.

bitcoin
bitcoin, haziran 2022'den bu yana en yüksek hakimiyetle 28 bin doları test etti! 3

Bu gelişme, Kuzey Karolina merkezli finans kuruluşu First Citizens Bank & Trust Company’ye karşı Silicon Valley Bank’ın yeni bir sahibi olduğu haberlerinin ardından gerçekleşti.

FDIC tarafından yapılan açıklamaya göre, bankanın ofisleri bugün yeniden açılacak.

Altcoinler Sakinken BTC Hakimiyeti Yükseliyor

Son birkaç hafta boyunca, sadece son 24 saat için değil, dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da Bitcoin hakimiyetinin artmasıdır. Bu metrik, pazarın geri kalanına kıyasla BTC’nin altcoinlere karşı performansını ölçen bir gösterge olarak hizmet etmektedir.

BTC hakimiyeti şu anda Haziran 2022’den beri görülmeyen yüksek bir seviyede duruyor ve bu da alternatif kripto para birimlerinin çoğundan daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor.

bitcoin
bitcoin, haziran 2022'den bu yana en yüksek hakimiyetle 28 bin doları test etti! 4

Yukarıdaki ısı haritasında görüldüğü gibi, altcoinlerin çoğu ya hafif bir düşüş ya da bazı istisnalar dışında BTC’den daha kötü bir performans sergiliyor.

Ancak, ilk 100 kripto para birimi arasında (piyasa değerine göre) en iyi performans gösterenler arasında NEO (+%4,5), Rocket Pool’un RPL’si (+%4,5) ve Mask Network’ün MASK’ı (+%4,3) yer alıyor.

Spectrumun diğer ucunda ise Loopring’in LRC’si (%-4,6) ve DASH (%-3,8) takip ediyor. Genel olarak, son 24 saat oldukça değişken değildi ve bu da bir Pazar günü düşünüldüğünde beklenen bir durum.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.