Bitcoin (BTC) Hakimiyeti Yükselirken, Cardano (ADA) %4 Düştü!

Bitcoin (BTC) Hakimiyeti Yükselirken, Cardano (ADA) %4 Düştü!

Son 24 saat içinde, ADA’nın yanı sıra ATOM, GRT ve FIL gibi kripto para birimleri de sert bir düşüş yaşadı.

SEC ve kripto endüstrisiyle ilgili son gelişmelerin ortasında, Bitcoin’in altcoinler üzerindeki hakimiyeti sadece birkaç gün içinde yaklaşık %1 oranında arttı.

Bugün, Cardano gibi %4’ten fazla değer kaybeden birçok altcoin de geri çekildi.

Bitcoin Hakimiyeti Artıyor

Bitcoin, haftaya olumlu bir başlangıç yaparak 27.500 dolar seviyesine yükseldi. Ancak, SEC’in Binance’e dava açacağını duyurmasıyla her şey hızla değişti. Kripto para birimi sadece birkaç saat içinde 2.000 dolarlık sert bir düşüş yaşayarak Mart ortasından bu yana en düşük seviye olan 25.500 doların altına geriledi.

Durum zaten kötü görünürken, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Salı günü Coinbase’i kayıt dışı menkul kıymet satışıyla suçlayarak durumu bir adım daha ileri taşıdı. BTC, 26.000 dolar civarında toparlandı ancak 25.400 doların altına düşmeden önce.

Ancak şaşırtıcı bir şekilde, BTC daha sonra birkaç saat içinde yükseldi ve haftanın başında olduğu seviyeye ulaşmak için 2.000 dolar artış gösterdi. Ancak bu iyimserlik kısa sürdü ve varlık tekrar 26.500 dolara geriledi ve birkaç gün boyunca bu seviyede kaldı.

Sonuç olarak, Bitcoin’in piyasa değeri hala 510 milyar doların biraz üzerinde. Ancak, altcoinlere olan hakimiyeti yaklaşık %1 artarak %46,7 seviyesine yükseldi.

bitcoin
bitcoin (btc) hakimiyeti yükselirken, cardano (ada) %4 düştü! 3

ADA %4 Düştü

SEC’in eylemlerini takip eden hafta boyunca alternatif kripto paralar benzer bir dalgalanma yaşadı. Ethereum, 1.900 dolardan 1.800 dolara düştü ve şu anda 1.850 doların biraz altında konsolide oldu. Binance Coin (BNB) ise beklenildiği gibi en kötü performans gösterenler arasındaydı. Haberler çıkmadan önce 300 doların üzerinde işlem görürken, 260 doların altındaki mevcut konumuna 50 doların üzerinde bir düşüşle geriledi.

Cardano (ADA) son 24 saat içinde sert bir düşüş yaşadı. ADA, %4’ün üzerinde değer kaybetti ve 0,3 dolar seviyesinde kalmak için mücadele ediyor.

ATOM, GRT ve FIL gibi diğer büyük hacimli altcoinler günlük ölçekte en fazla değer kaybedenler arasındaydı ve diğer birçok büyük altcoin de biraz kırmızı renkteydi.

Toplam kripto piyasası değeri, Pazartesi ve Salı günleri çok daha düşük seviyelere geriledikten sonra, son günlerde 1,1 trilyon dolar seviyesini korumayı başardı.

bitcoin
bitcoin (btc) hakimiyeti yükselirken, cardano (ada) %4 düştü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.