Altcoinler Düşerken Bitcoin Hakimiyeti Yeni Zirvelere Taşındı!

Altcoinler Düşerken Bitcoin Hakimiyeti Yeni Zirvelere Taşındı!

Haziran 2022’den bu yana ilk kez, Bitcoin’in hakimiyeti %45’in üzerinde seyrediyor. Altcoinlerin birçoğu bugün gerilerken, Bitcoin fiyatı 27.000 doların üzerinde seyrediyor ve hakimiyeti artmaya devam ediyor. Bugün en büyük kayıplar arasında, ATOM, LDO ve APT %7’ye kadar düşüş yaşadılar.

Bitcoin Hakimiyeti Yeni Zirvelere Çıkıyor

ABD’deki üç bankanın kapatılmasıyla başlayan bankacılık krizi ve sonrasında ABD Fed’in belirli bankacılık kurumlarına 300 milyar dolar borç vermesi, bu hafta Bitcoin’i yükseltti. Geçen Pazar 20.000 doların hemen üzerinde olan Bitcoin’in ilerleyişi haftanın başında başladı. Ardışık büyük rallilerin ardından, Salı günü kripto para birimi aylar sonra ilk kez 26.000 doların üzerinde işlem gördü. Sonraki iki gün içinde birkaç binlik bir geri çekilme yaşandı ancak Perşembe ve Cuma günleri tekrar atağa kalktı. Bu, Bitcoin’in 27.000 doların üzerine çıkmasına ve neredeyse 28.000 dolar ile son 9 ayın en yüksek seviyesine ulaşmasına neden oldu. Henüz bu seviyeyi aşamadı ve hafifçe düştü, ancak BTC hala 27.000 doların üzerinde işlem görüyor. Piyasa değeri 520 milyar doların üzerindeyken, Bitcoin’in altcoinler üzerindeki hakimiyeti CoinMarketCap’te %45’in üzerinde, Haziran 2022’den bu yana en yüksek seviyelere ulaştı.

bitcoin
altcoinler düşerken bitcoin hakimiyeti yeni zirvelere taşındı! 3

Altcoinler Kırmızıya Dönüyor

Son birkaç gün içinde alternatif paralar da kayda değer artışlar yaşadı ancak çoğu bugün geri çekildi. Ethereum birkaç ayın en yüksek seviyesi olan 1.800 doların üzerine çıkarken, günlük %2’lik bir düşüşle hemen altına geriledi.

Binance Coin, Cardano, Solana, Tron, Shiba Inu ve Polkadot benzer oranlarda düştü. Dogecoin, Polygon ve Litecoin bir günde daha da düştü. En büyük kayıplar ise ATOM, LDO, STX, FIL ve APT’den geldi. Tüm bu varlıklar %5 ila %8 arasında bir düşüş yaşadı.

Tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri ise neredeyse 20 milyar doların buharlaşmasıyla küçük bir düşüş gördü.

bitcoin
altcoinler düşerken bitcoin hakimiyeti yeni zirvelere taşındı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.