Bitcoin Haftanın En Düşük Seviyelerine Gerilerken Kripto Piyasası 50 Milyar Dolar Düşüş Yaşadı!

Bitcoin Haftanın En Düşük Seviyelerine Gerilerken Kripto Piyasası 50 Milyar Dolar Düşüş Yaşadı!

Bitcoin ve altcoinlerin çoğu bugün kırmızı renkte ve toplam piyasa değeri 50 milyar dolar azaldı.

Birkaç günlük yatay ticaretin ardından, Bitcoin birkaç yüz dolar düşerek 23.000 doların biraz üzerinde haftalık en düşük seviyesine geriledi.

Çoğu altcoin de bugün kırmızı renge büründü. Günün en kayda değer kaybedenlerinden bazıları Solana, Shiba Inu ve Avalanche.

Bitcoin Yeni Haftanın En Düşük Seviyesinde…

Geçen hafta 22.000 $ ‘a düştükten sonra, Bitcoin saldırıya geçti ve birkaç bin dolar ekledi. Bu, hafta sonu boyunca 25.200 doların üzerine bir artışla sonuçlandı ve bu, varlığın iki ay içinde en yüksek fiyat etiketi haline geldi.

Ancak, tırmanmaya devam edemedi, hatta orada kalamadı. Sonraki saatlerde BTC, 1.000 doların üzerinde bir düşüşle yaklaşık 24.000 dolara düştü.

Bir süre orada durdu ve hatta başka bir adım attı, ancak 24.400 dolarda durduruldu. Ayılar piyasa üzerindeki kontrolü yeniden ele geçirdi ve BTC’yi bir kez daha güneye itti.

Bunu 1.000 dolarlık bir düşüş daha izledi ve Bitcoin (Bitstamp’ta) haftalık en düşük 23.200 dolarlık bir grafik çizdi. Şu an itibariyle, bu seviyenin birkaç yüz dolar kuzeyinde duruyor, ancak piyasa değeri 450 milyar dolara düştü.

bitcoin
bitcoin haftanın en düşük seviyelerine gerilerken kripto piyasası 50 milyar dolar düşüş yaşadı! 3

Bitcoin Haberleri

Avustralyalı varlık yöneticisi Monochrome, ülkede bir Bitcoin ETF başlatmak için yeşil ışık aldı.

New York Yargıcı, kripto borç veren likidite ile mücadele ederken Celsius’un madenciliğini yaptığı Bitcoin’i satmasına izin verdi.

BTC madencisi Stronghold, 67 milyon dolarlık önemli bir borcu temizlemek için 26.000’den fazla madencilik kulesini NYDIG’ye iade edecek.

Altcoinler Kırmızıya Büründü

Altcoinler hafta sonu boyunca da kazanç grafiği çizdi ancak çalışma haftasına yavaş başladı ve şimdi kırmızıda.

Ethereum, 2.050 doların üzerinde çok ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Orada durduruldu ve o zamandan beri 200 dolar kaybetti. Sonuç olarak, ETH şimdi başka bir küçük günlük düşüşün ardından 1.850 dolarda mücadele ediyor.

Benzer fiyat düşüşleri Binance Coin, Ripple, Cardano, Dogecoin, Polkadot ve MATIC’den geliyor.

Bununla birlikte, Solana, Shiba Inu ve Avalanche’dan daha büyük kapaklı altlardan daha fazla kayıp belirgindir. Hepsi bir günde %6’ya kadar düştü.

Düşük ve orta büyüklükteki altcoinlerin çoğu benzer bir konumdayken, kripto piyasası değeri bir günde 50 milyar dolar gitti. Metrik, 1,1 trilyon doların biraz üzerinde.

bitcoin
bitcoin haftanın en düşük seviyelerine gerilerken kripto piyasası 50 milyar dolar düşüş yaşadı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında