Bitcoin Fiyat Analiz: BTC Önümüzdeki Günlerde Toparlayabilecek mi?

Bitcoin Fiyat Analiz: BTC Önümüzdeki Günlerde Toparlayabilecek mi?

Bitcoin Haberleri: Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, dijital varlık piyasasındaki şiddetli dalgalanma nedeniyle sürekli bir düşüş yaşıyor. Kripto yatırımcıları, gelecekteki olayları göz önünde bulundurarak ticarete girmekte tereddütlü görünüyorlar. Bu gibi bir olay arasında, Mt Gox Bitcoin Ödeme planı kripto piyasası tarafından yakından takip ediliyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analiz: btc önümüzdeki günlerde toparlayabilecek mi? 2

Mt Gox Bitcoin Ödemesi Ertelendi

Anlık raporlara göre, Mt Gox Bitcoin ödemesi için beklenen siyah kuğu olayı ertelendi. Mt Gox alacaklılarına, 10 Mart’ta yapılması planlanan “erken geri ödeme” kapsamında yaklaşık 138 bin BTC ödemesi yapılması kararlaştırıldı. Bu ödeme, alacaklılar arasında bölüştürülecek ve Bitcoin’lerin toplam değerinin yaklaşık 3 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

Mt Gox’un yayınladığı rehabilitasyon mektubuna göre, kayyum ödemelerin son tarihini 6 Nisan 2023’e kadar uzatma kararı aldı. Mahkeme, Mütevelli Heyeti’ne geri ödeme tarihini erteleme yetkisi vermişti. Ayrıca, erken götürü ödeme son tarihi ve ara geri ödeme son tarihi değiştirilerek 31 Ekim’den Eylül sonuna kadar planlandı. Yeni düzenleme, mütevellinin 6 Nisan – 30 Ekim 2023 tarihleri arasında alacaklılara geri ödeme yapmasına izin verecek.

Kripto Piyasası 1 Trilyon Dolar Kaybetti

BTC fiyatı son 7 günde %7’den fazla düştü ve şu anda ortalama 21.650 $ seviyesinde işlem görüyor. Mt Gox Bitcoin sürümünün piyasaya spekülasyonu, kripto pazarında büyük bir satışı tetikleyebileceği endişeleriyle birlikte düşüşü hızlandırdı. BTC’nin 24 saatlik ticaret hacmi %10 azalarak 21,77 milyar dolara geriledi ve son 24 saat içinde yaklaşık 25 milyon dolarlık bir tasfiye kaydetti.

Raporlara göre, kripto para piyasası, 1 trilyon dolarlık sınırını tekrar kaybetti. Küresel piyasa değeri, geçen gün %1,5 düşüşle birlikte bu sınırın altına düştü. 24 saatlik işlem hacmi de %6 düşüşle 44 milyar dolara geriledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.