Bitcoin Gold Fiyatı Tahmini – BTG Fiyatı 2021’de 200 Dolara Çıkacak mı?

Bitcoin Gold Fiyatı Tahmini – BTG Fiyatı 2021’de 200 Dolara Çıkacak mı?
0

Bu Bitcoin Gold (BTG) Fiyat Tahmini 2021 makalesi, yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, BTG fiyat analizimizi ve tahminimizi yaparken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz .

Bu 2021 boğa koşusu sırasında tüm zamanların yeni seviyesine yükselen çeşitli kripto para birimleri var. Buna karşılık, bazı kripto varlıkları da fiyat düşüşüyle ​​karşı karşıya kaldı. Sonuç olarak, birçok dijital para tüccarı, dijital varlıklarını tutma veya satma zamanının gelip gelmediği konusunda endişeli. Bu aynı zamanda kripto tüccarlarının BTG’de yaşayabileceği durumla aynı .

Bununla birlikte, kripto piyasası son zamanlarda konsolide oluyor ve birçok kripto para birimi önceki karlarını kaybediyor. BTG aynı fiyat oynaklığını yaşayacak mı? Bu BTG fiyat tahmini 2021 makalesinde kısa süre içinde öğreneceğiz . Ama önce BTG’nin ne olduğuna bir bakalım.

Bitcoin Gold nedir?

Bitcoin Gold, Bitcoin’e alternatif olarak kullanıcı dostu bir kripto platformu olmak için 2017 yılında piyasaya sürüldü. BTC ağı, Bitcoin ağının güvenliğini ve sağlamlığını ve özelliklerini, deneme ve geliştirme şansı ile birleştirmek için çalışır.

Ayrıca BTG, Bitcoin hash gücü gibi kaynakları kullanmadan veya “gerçek Bitcoin” unvanı için rekabet etmeden, Bitcoin ile yakın uyumlu bir blok zinciri ile kripto platformunu geliştirir ve genişletir . Dahası şirket, BTC’nin uygulama yeteneklerine sahip bir madeni para sunmayı hedefliyor, ancak DeFi ve DApp geliştiricilerinin madeni parayı kullanma şansını genişletiyor.

Ayrıca Bitcoin Gold, çeşitli geçmişlere ve becerilere sahip meraklılardan oluşan bir ekip tarafından kuruldu. Dahası, Hang Yin, Bitcoin Gold’un kurucu ortağı ve baş geliştiricisidir. Ancak 2015 yılında Fudan Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri bölümünden mezun oldu. Ayrıca mezun olduktan hemen sonra profesyonel kariyerine başladı.

Artık Bitcoin Gold konusunda net olduğumuza göre, BTG’nin 2021’de faydalı bir kripto olacağını düşünüyor musunuz? Bana katılın ve bu BTG fiyat analizi ve BTG fiyat tahminindeki çizelgeleri görelim.

Bitcoin Gold Mevcut Piyasa Durumu

Bu BTG fiyat analizini yazarken, BTG 24 saatlik işlem hacmi 39.266.132$ ile 61.93$’dan işlem görüyor. Üstelik BTG’nin fiyatı son 24 saatte %7,43 düştü.

Ayrıca, BTG’nin 17.513,923,59 BTG dolaşım arzı vardır. Şu anda BTG için en iyi kripto para borsaları Binance, OKEx, Huobi Global, Upbit ve HitBTC’dir.

Şimdi 2021 için bu BTG teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

Bitcoin Gold Fiyat Analizi 2021

Şu anda BTG, CoinGecko’da 86. sırada yer alıyor. Ancak BTG blok zincirindeki en son güncellemeler, geliştirmeler ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu BTG fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim.

bitcoin gold
Düşen Kama formasyonunu gösteren BTG/USDT grafiği (Kaynak: TradingView )

Yukarıdaki günlük çerçeve grafiğinde Düşen Kama Modelini görebiliriz. Ayrıca, bu hemen bir fiyat kırılmasından önce gelebilir. Ayrıca, düşen takozlar aşağı doğru eğim yapar ve bir yükseliş eğilimi elde eder.

Dahası, bu yükseliş eğilimi, bir direnç kırılması gerçekleşene kadar analiz edilemez. Bir devam modeli olarak, düşen kama daha fazla aşağı eğim yapacak, ancak eğim baskın yukarı sinyale karşı kalacaktır. Bir tersine dönüş modeli olarak, düşen kama aşağı doğru eğimlidir ve baskın eğilim ile birliktedir.

btg relative strength index 1024x586 1
BTG Göreceli Güç Endeksi (Kaynak: TradingView )

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 38’in üzerinde, bu da BTG’nin neredeyse aşırı satım durumunda olduğu anlamına geliyor. Tüm bunları akılda tutarak, tüccarlar, kripto piyasasının vahşi dalgalanmaları nedeniyle beklenmedik kayıplardan haberdar olabilir ve uzaklaşabilir.

BTG’nin Basit Hareketli Ortalamasına (SMA) ve Üstel Hareketli Ortalamasına (EMA) da bakalım.

btg 30 day sma and 50 day ema 1024x586 1
BTG 30 günlük SMA ve 50 günlük EMA (Kaynak: TradingView )

2021’in başından bu yana, BTG’nin fiyatı öncekinden daha yüksek birçok yükseliş hareketi gördü. Üstelik bunları hemen dalgalanmalar, konsolidasyonlar ve düzeltmeler takip ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak BTG, 2021’de rekabetçi bir pazara sahip.

Bitcoin Gold Fiyat Tahmini 2021

Aşağıdaki tablo, BTG’nin son birkaç gün içinde harika bir performans sergilediğini gösteriyor. Ayrıca, BTG fiyatı düşüş eğilimi gösteriyor. Bu eğilim devam ederse, BTG ayılarla birlikte çalışabilir, 1.07 dolarlık destek seviyesini geçebilir ve daha da düşebilir.

btg usdt price chart 1024x586 1
BTG/USDT Fiyat Tablosu (Kaynak: TradingView )

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve BTG’yi düşüş trendi konumundan itebilir. Daha basit bir ifadeyle, BTG’nin fiyatı yükseliş sinyali olarak neredeyse 169 dolara yükselebilir.

Bu arada, 2021 için uzun vadeli BTG fiyat tahminimiz yükseliş gösteriyor. Büyük yüksekliklere ulaşma olasılığı yüksektir. Ancak bu, ancak geçmişteki birçok psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap