Bitcoin: Gitmeden Önce Bu Ayı Döngüsünde Dikkate Alınması Gereken Zincir Üstü Ölçümler…

Bitcoin: Gitmeden Önce Bu Ayı Döngüsünde Dikkate Alınması Gereken Zincir Üstü Ölçümler…
0

Kripto piyasası, düşüş dalgalarının büyük kripto para birimlerini düşürmesinin ardından bu ay oldukça hareketli geçti. Bitcoin de dönem boyunca ağır dezavantajlar yaşadı. Küresel kripto piyasası değeri de 1 trilyon doların altına düştü ve bu da 3AC ve Celsius gibi başarısız kripto kurumlarına yol açtı.

BTC, 17.750 doların altına düştükten sonra Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyelerine ulaştı. Aya yaklaşık 32.200 dolardan başlayan en büyük kripto para çok ısındı ve yazının yazıldığı sırada 21.000 dolardan işlem görüyordu. Kral jeton geçen gün %2’den fazla arttı ve hafta boyunca sadece %0.05 düştü. Bu, Haziran ayının başlarında aşağı yönlü gerilemelerin üstesinden geldikten sonra iyi bir toparlanma sinyaliydi.

Piyasa Dibi Yaklaşıyor

Zincir üstü veri analizi platformu CryptoQuant, Bitcoin’i çevreleyen en son güncellemeyi yayınladı. Mevcut BTC fiyatının değerinin altında olduğunu belirtti. Zincir üstü göstergelerin çoğu, Bitcoin için bir piyasa tabanına yakın olduğumuzu gösteriyor.

BTC’nin Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar göstergesi, yazının yazıldığı sırada -0.06 civarında geziniyordu. Bu, bir piyasa tabanına yaklaşmanın ilk sinyalidir. En son kripto çöküşünde, BTC 18 ayın en düşük seviyesi olan 17.744 dolara ulaştığında kayıp kaydeden birçok adres vardı.

bitcoin
bitcoin: gitmeden önce bu ayı döngüsünde dikkate alınması gereken zincir üstü ölçümler… 4

CryptoQuant’a göre, mevcut çalışma sırasında MVRV oranı önemli ölçüde düştü. Basın zamanında, 0,93 civarında tahmin ediliyordu, bu da Bitcoin’in düşük değerlendiğini gösteriyor.

bitcoin
bitcoin: gitmeden önce bu ayı döngüsünde dikkate alınması gereken zincir üstü ölçümler… 5

Ancak Madenci Pozisyon Endeksi’nde küçük bir artış oldu ama yine de -0.6 olarak tahmin ediliyordu. Bu, madencilerin YTD’nin hareketli ortalamasında günlük dağılımlarından daha fazla dolaşımda oldukları anlamına geliyor.

Madenciler ayrıca varlıklarını giderek daha fazla borsaya aktardı. Bu, bazı madencilerin gelirlerinin başa baş noktasını karşılayamadığını gösterebilir.

bitcoin
bitcoin: gitmeden önce bu ayı döngüsünde dikkate alınması gereken zincir üstü ölçümler… 6

Birçok yatırımcı için, kayıplarını telafi etmek istiyorlarsa yeniden birikim yapmaya başlamak için iyi bir zaman. Amerika Birleşik Devletleri’nde halihazırda yürürlükte olan dijital varlıklar için düzenleyici teklifle birlikte, önümüzdeki aylarda hala bir yükseliş dalgası için umut var.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap