Bitcoin: Gelecek Hafta Gerçekleşecek Olan Yarılanma Olayından Beklenebilecekler!

Bitcoin: Gelecek Hafta Gerçekleşecek Olan Yarılanma Olayından Beklenebilecekler!
0

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Mart ayı yükseliş metrikleriyle yatırımcıları etkiledi. En ilginç ölçümlerden birinde, son 30 gün içinde borsalardan Bitcoin çıkışı 100 bin işaretine ulaştı.

Bitcoin Patlama Yapabilecek Mi?

Burada, böylesine büyük ölçekli bir borsadan aylık Bitcoin çıkışının tarihte birkaç kez gerçekleştiğini, ancak bunların çoğunun 12 Mart 2020’den sonra gerçekleştiğini belirtmek önemlidir.

Bitcoin fiyatı, geçen yılın sonlarında neredeyse 70.000 dolarlık yüksek seviyelerden 50.000 doların altına düştü. Fiyattaki bu düşüş, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşının küresel piyasalarda şok dalgaları göndermesiyle gerçekleşti. Bununla birlikte, tahmin oyunu sağlam bir 2022 başlangıcına sahip. 2021 ise 100.000 dolarlık fiyat tahminine odaklandı. Merakla, 2022, tabiri caizse, birkaç ‘dramatik’ tahmin gördü.

Örneğin, bir kripto fiyat tahmini, Bitcoin’in fiyatının 1,3 milyon dolara ulaşabileceğini öngördü. Bu nedenle, altın ve Bitcoin için “potansiyel olarak dramatik” bir durum olarak adlandırılıyor. Bitcoin yarılanması olayının BTC’nin fiyat pompalarında hayati bir rol oynadığını belirtmekte fayda var.

İlginç bir şekilde, bir sonraki yarılanmanın Mart ve Nisan 2024 arasında veya Mayıs ayının başlarında gerçekleşmesi bekleniyor. Daha önceki döngülerde, olayı bir fiyat artışı izledi. Nasıl olduğunu merak edebilir.

Santiment’e göre, fiyat artışı yarılanmayı takip eden 515 ila 545 gün arasında zirveye ulaşıyor. Bu, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60.000 doların üzerine çıktığı 2021’in 4. çeyreğinde ulaşıldı. Genellikle, fiyat zirvesi tarihsel olarak, BTC arzının yarıya kesilmesinden 515 ila 545 gün sonra gerçekleşir. Böylece daha fazla kıtlık yaratır. 

bitcoin
bitcoin: gelecek hafta gerçekleşecek olan yarılanma olayından beklenebilecekler! 3

2016 yarılanmasından sonra, fiyat 11 Temmuz’dan Aralık 2017’de zirveye yükseldi. Ondan sonra, Temmuz 2018’deki yarı yarıya nedeniyle düştü. Ancak bir yükseliş yakındı. Mayıs 2020’deki yarılanma, fiyatı Ekim 2021’de tekrar zirveye çıkardı. Bunun yaklaşan 11 Nisan civarında da bir senaryo olması bekleniyor. 

6 Nisan’da önemli direnç 50.000 dolar oldu. 50 bin dolarlık işaret, kısa vadeli direnç olmaya devam ediyor. Şimdi, eğer varlık yukarılarda kırılabilir ve kendisini üst seviyelerde tutabilirse, o zaman yarılanma olayı farklı olabilir. Bu bağlamda, Santiment’in raporu şunları ekledi:

“11/Nisan/22, devam eden döngünün Yarılanma Ortası düzeltmesidir ve eğer fiyat kendisini bu seviyenin üzerinde istikrarlı hale getirirse, o zaman şu teze daha fazla kredi verebiliriz: “Bu döngü şundan farklıdır: diğerleri.”

Bu sefer BTC çevresinde ağ genelinde daha aktif kullanıcılar gördü. Basın zamanında, ağ, 2018’deki 600.000’den çok daha yüksek, neredeyse 900.000 günlük dinamik adrese sahipti. Bu arada, BTC’de bu sefer büyük bir kurumsal yatırımcı akışı var.

bitcoin
bitcoin: gelecek hafta gerçekleşecek olan yarılanma olayından beklenebilecekler! 4

Temmuz 2018’de balinalar veya kurumlar kararsız kaldı ve kısa bir süre sonra 100-1.000 BTC bakiyesi olan sahipleri Bitcoin’lerini satmaya başladı, varlıklı olanlar alıcı oldu. Ancak mevcut piyasa yapısında yukarıda görüldüğü gibi elde tutma davranışında bir değişiklik olduğu görülmektedir. Aslında, bu sahiplerin %79’u IntotheBlock’un verilerine göre büyük kazançlar kaydetti.

Rapor, bu sefer, “yatırımcılar olgunlaştığı için BTC fiyat eğiliminin olgunlaşacağı” anlamına geliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap