Bitcoin: Fiyatlar 35 Bin Aralığına Düştükçe BTC HODL’ları Nasıl Uyum Sağlıyor!

Bitcoin: Fiyatlar 35 Bin Aralığına Düştükçe BTC HODL’ları Nasıl Uyum Sağlıyor!
0

Basın zamanında, Bitcoin (BTC), CoinGecko verilerine göre son 24-48 saat içinde %10’un üzerinde bir düşüşle 36.025 dolardan kırmızı bölgede işlem görüyordu. Token, BTC’nin negatif işlem gördüğü beşinci hafta olduğu için zor zamanlar yaşıyor.

bitcoin
bitcoin: fiyatlar 35 bin aralığına düştükçe btc hodl'ları nasıl uyum sağlıyor! 5

Sayılar ve daha fazlası…

Glassnode’dan alınan verilere göre, yazının yazıldığı sırada döviz net akış hacmi 1,4992 Bitcoin olarak gerçekleşti. Pozitif bir net akış, girişin çıkıştan daha fazla olduğu anlamına gelir ve bu da piyasada artan likiditeyi gösterir.

Glassnode ayrıca, beş ila yedi yıl içinde aktif olan toplam Bitcoin arzının 1 Nisan itibariyle yaklaşık 660 binden 6 Mayıs itibariyle yaklaşık 682 bin’e yükseldiğine dikkat çekti. Bu sayıdaki bir artış, uzun süredir HODL’ların, piyasanın daha da düşebileceği beklentisiyle kayıplarını azaltmak için varlıklarını serbest bırakma yönüne işaret ediyor.

bitcoin
bitcoin: fiyatlar 35 bin aralığına düştükçe btc hodl'ları nasıl uyum sağlıyor! 6

Glassnode’dan gelen ek verilere göre, üç ila altı aylık bir kullanım ömrüne sahip harcanan çıktıların sayısı, aylık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 3 Mayıs’ta üç ila altı aylık bir ömre sahip toplam harcanan çıktı 22.691’de kaldı ve yazı yazılırken 35.981’e yükseldi.

bitcoin
bitcoin: fiyatlar 35 bin aralığına düştükçe btc hodl'ları nasıl uyum sağlıyor! 7

Tokenin MVRV oranı, baskı sırasında 1,55’te kaldı. Bitcoin oranı 1-3.5 aralığının alt tarafına daha yakın olduğu için, tokenin ayı piyasasında olduğunun güçlü bir göstergesini gösterir ve ayrıca tokenin şu anda zararda tutulduğunu gösterir. Mevcut MVRV oranı aynı zamanda piyasa kapitülasyonunun güçlü bir göstergesi olarak hareket etmektedir.

bitcoin
bitcoin: fiyatlar 35 bin aralığına düştükçe btc hodl'ları nasıl uyum sağlıyor! 8

“Ayı” etkisi

King tokeninin düşüşü, yalnızca güvenli bir yatırım olarak istikrarını etkilemekle kalmadı, aynı zamanda ülkelerin tokene devam eden yatırımları konusunda şüpheci olmalarına da yol açtı. Örneğin Arjantin Cumhuriyeti Merkez Bankası (CBAR), değişken ve yüksek riskli yapısı nedeniyle ülkedeki tüm bankaların finansal sistem üzerinden kripto varlık arzını yasakladığını duyurdu.

Ayrıca, Uluslararası Para Fonu (IMF), finansal istikrarsızlık ve büyük ekonomik zorluklarla ilgili olarak El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde tokenin benimsenmesiyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap