Bitcoin Fiyatının Düşüşünün Arkasındaki Büyük Sebep Bu Olabilir!

Bitcoin Fiyatının Düşüşünün Arkasındaki Büyük Sebep Bu Olabilir!

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son 3 ayda 18.6 bin dolarlık fiyat seviyesine ulaştı. Piyasa dün biraz direnç gösterdi. Bununla birlikte, büyük bir satış, küresel kripto pazarını sarstı.

bitcoin
bitcoin fiyatının düşüşünün arkasındaki büyük sebep bu olabilir! 2

Bitcoin Fiyatları Neden Düşüyor?

Uzmanlara göre, Bitcoin’lerini borsaya yatıran balinaların sayısı büyük ölçüde arttı. Veriler, borsalardaki mevduatın yaklaşık %90’ının balinalardan geldiğini gösteriyor.

Cryptoquant CEO’su Ki Young Ju, on gün boyunca yaklaşık 15 bin BTC’nin taşındığını belirtti. Bazıları Kraken kripto borsasına gönderilirken. Bir raporda, bir uzman BTC’nin günün başında 20.000 $ fiyat seviyesinde işlem gördüğünden bahsetti. Bununla birlikte, 2017 boğa piyasası sırasında en yüksek fiyatı olduğu için BTC için ikonik seviyedir.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatları son 24 saatte yaklaşık %6 düştü. Uzmanlar, BTC fiyatının düşmesinden hemen önce döviz balina oranının yükseldiğini belirtti. Keskin bir artış, balinaların borsalarda aktif olarak BTC biriktirdiğini ima ediyor.

Oranın hala yüksek ve artmakta olduğunu da sözlerine ekledi. Bu endişe verici bir konu ama yine de tipik bir ayı piyasası davranışı.

Büyük Tasfiye Görüldü

Borsada mevduat artıyor, küresel kripto piyasası son 24 saatte 360 ​​milyon dolardan fazla tasfiye kaydetti. Coinglass, en büyük tek tasfiyenin 2.57 milyon dolar değerinde Okex platformunda kaydedildiğini bildirdi.

Verilere göre, son 24 saat içinde Bitcoin’den 125,6 milyon dolardan fazla tasfiye edildi. Uzun pozisyonda yaklaşık 107 milyon dolar değerinde BTC belirlendi.

Bitcoin, basın zamanında ortalama 18.800 $ civarında işlem görüyor. Ancak, 24 saatlik işlem hacmi %10 artarak 39,9 milyar dolara ulaştı.

Küresel kripto piyasası da son bir günde %4’ün üzerinde düştü. Şu anda 948 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında