Bitcoin Fiyatı Düştükçe Bunu Nasıl Avantaja Çevirebiliriz?

Bitcoin Fiyatı Düştükçe Bunu Nasıl Avantaja Çevirebiliriz?
0

Bitcoin, son zamanlarda kripto endüstrisindeki birçok kişi için bir hayal kırıklığı kaynağı oldu. Kripto paranın kralı, son iki ayda fiyat hareketi açısından oldukça zayıf bir gösteri sergiledi. Bitcoin’in eski ihtişamını yeniden kazanma zamanı geldi. Kabul etmek gerekir ki, bundan sonra büyük bir ralliye işaret edecek çok fazla işaret yok, ancak birkaç işaret ilk toparlanma işaretlerine işaret ediyor.

bitcoin
bitcoin fiyatı düştükçe bunu nasıl avantaja çevirebiliriz? 6

Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin düşük seviyelerinden bir şekilde toparlandı ve çok önemli bir direnç seviyesini kırdı. Ve 50 günlük hareketli ortalama. RSI bile, yazı yazılırken momentumda sağlıklı bir artışa işaret etti. Ancak hala 200 günlük hareketli ortalamasının altında işlem görüyor. Böylece, uzun vadeli yükselişin henüz piyasaya dönmediğini ima ediyor.

Bu nedenle, BTC için hem 200 DMA’nın hem de 52.000-54.000 dolarlık ikinci direnç bölgesinin üzerinde bir kırılma gerekli. Bu, piyasayı tutan tüm ayıları görmezden gelmek için.

Zincir içi metrikler, Bitcoin’in son birkaç gündeki fiyat iyileşmesine rağmen NVT oranının devam etmesiyle Bitcoin için pozitifliği öneriyor gibi görünüyor. Bu, düşük değerli bir durumda madeni paraya satın almak için yükseliş fırsatı sunuyor. Ve daha geniş piyasa duyarlılığı ileriye doğru canlanırsa, madeni para iyi getiri sağlayabilir.

bitcoin
bitcoin fiyatı düştükçe bunu nasıl avantaja çevirebiliriz? 7

NVT Oranı ile birlikte, ayarlanmış fiyat DAA farklılığı da her yerde satın alma sinyalleri veriyor. Böylece, iyi satın alma fırsatlarına yol açar.

bitcoin
bitcoin fiyatı düştükçe bunu nasıl avantaja çevirebiliriz? 8

Bununla birlikte Bitcoin’in Puell Multiple’si de şu anda çekici bir değer teklifini gösteriyor. Yerel dip seviyelerinden toparlanmaya rağmen oran hala birin altında. Bu öncelikle iyi bir riskten ödüle senaryo sunar.

bitcoin
bitcoin fiyatı düştükçe bunu nasıl avantaja çevirebiliriz? 9

Ancak, şu anda Bitcoin satın almak için atlamak akıllıca olmayabilir. Merakla, dikkat edilmesi gereken birkaç ilgili sinyal var. Coinoptionstrack.com’dan Bitcoin opsiyon verilerine bir göz attığımızda , bir geri çekilmenin er ya da geç gerçekleşebileceği oldukça açıktır.

bitcoin
bitcoin fiyatı düştükçe bunu nasıl avantaja çevirebiliriz? 10

Basın zamanında, Bitcoin kabaca 43.600 dolar civarında işlem görüyordu. Yukarıdaki tablo, maksimum acıyı 41.000$ civarında açıkça göstermektedir. Bir bakıma, vadenin dolmasına yakın bir geri çekilme olabileceğini düşündürür. Ek olarak, CMP’nin altında olan 40 bin dolar ve 42 bin dolarlık yoğun çağrı açık faizi var.

Şimdi, bu her iki yönde de gidebilir. Opsiyon yazarlarının çok daha fazla parası olan daha deneyimli tüccarlar olduğu düşünüldüğünde, 40 bin dolara kadar küçük bir geri dönüş olabilir. Bununla birlikte, bu çağrı yazarları zararları kaydedip pozisyonlarını tasfiye edeceklerse, açık teminat, sırayla fiyatları daha da yükseltecektir. 43 bin dolarlık yüksek satım açık faizi, bu noktada yükselişe geçen tüccarların yardımına gelebilir. Bu, kartlarda çok kısa vadeli bir düşüş olabileceğini, ancak genel yapıya ve duyguya zarar vermeyecek hiçbir şeyin olabileceğini gösteriyor.

İlginç bir şekilde, bir yatırımcının bakış açısından Bitcoin’de iyi bir satın alma fırsatı olabilir. Ancak, bir düşüş tamamen söz konusu olmadığından, satın almaya parça parça bir yaklaşım bu senaryoda tavsiye olacaktır. Düşüşleri satın alın ve ilerledikçe ortalama en iyi yol olacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap