Bitcoin Fiyatı 25 Bin Altına Düşerken AGIX %40 Yükseldi!

Bitcoin Fiyatı 25 Bin Altına Düşerken AGIX %40 Yükseldi!

Bitcoin’in fiyatı günün ilerleyen saatlerinde 26.000 $’ın üzerine çıkarak, yalnızca 25.000 $’ın altına geri dönmek için yola çıktı. Bu arada, birçok altcoin de büyük çift haneli kazançlar elde etti ve piyasa hareketli bir şekilde devam etti.

Son 24 saat içerisinde kripto para piyasası büyük bir yükseliş yaşadı ve birçok altcoin büyük kazançlar elde etti.

Bitcoin’in Fiyat Yükselişi

Öncelikle, dün Çalışma İstatistikleri Bürosu Şubat ayı Tüketici Fiyat Endeksi rakamlarını açıkladı. Tüm şehirli tüketiciler için TÜFE %6 olarak gerçekleşti ve bu da ülkedeki enflasyonun yavaşladığına dair bir işaret olarak yorumlandı.

Bu açıklamanın ardından, Bitcoin’in fiyatı hızla yükseldi.

bitcoin
bitcoin fiyatı 25 bin altına düşerken agix %40 yükseldi! 3

Yukarıdaki grafikte görülebileceği gibi, kripto para birimi oldukça yükseldi ve 26.386 dolara (Binance’de) kadar ulaştı. Bu, Haziran 2022’den bu yana en yüksek fiyat oldu ve birkaç saat boyunca bu seviyede kaldı. Ancak, bu ivmeyi sürdüremedi ve şu anda yaklaşık 24.500 $ civarında işlem görüyor.

Şu anda, SVB, Signature Bank ve Silvergate Bank ile yaşanan kargaşa göz önüne alındığında, birçok kişi daha düşük bir faiz artışı bekliyor. Bu nedenle, Fed’e ABD bankacılık sistemi üzerinde herhangi bir ek baskıyı önlemesi için baskı yapılıyor.

Altcoin Baskı Kazançları

Bitcoin’in fiyatı düşse de, hala yeşil bölgede seyrediyor. Ancak, bazı altcoin’ler Bitcoin’den önemli ölçüde daha iyi bir performans göstermeyi başardı.

bitcoin
bitcoin fiyatı 25 bin altına düşerken agix %40 yükseldi! 4

Yukarıdaki ısı haritasında görüldüğü gibi, toplam piyasa değerine göre en iyi kripto para birimlerinden ATOM, son zamanlarda çok iyi bir performans gösteriyor ve MATIC, DOGE, UNI, AVAX, LTC, LINK, ETC gibi diğer coin’ler takip ediyor.

Ancak, ilk 100 coin arasında SingularityNET’in AGIX’i son 24 saat içinde %40 gibi büyük bir artış yaşayarak, listedeki en iyi performans gösteren altcoin oldu. Bununla birlikte, yaklaşık %35 artışla Conflux (CFX) ve %32 artışla Stacks (STX) da güçlü bir performans gösterdi.

Öte yandan, Monero’nun XMR ve Maker’ı (MKR) son dalgalanmadan yararlanamadı ve geçtiğimiz gün hafif düşüşler kaydetti, yaklaşık %2 oranında.

Son günlerdeki dalgalanma, kaldıraçlı pozisyonlarda yaklaşık 300 milyon $’ın tasfiye edildiğini gösteriyor. Bu tasfiyelerin yaklaşık %60’ı kısa pozisyonlardan kaynaklandı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.