Bitcoin Fiyat Tahmini: Zincir Üzerindeki Tüm Veriler BTC İçin Boğa Sinyalleri Veriyor!

Bitcoin Fiyat Tahmini: Zincir Üzerindeki Tüm Veriler BTC İçin Boğa Sinyalleri Veriyor!

Yatırımcılar 2023’te para politikası ve ekonomik büyüme için görünümü değerlendirmeye devam ederken, Bitcoin fiyatı 16,7 bin dolar civarında dar bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor. Çarşamba ve Aralık ayı istihdam raporu Cuma günü.

Bu arada, ABD Dolar Endeksi ( DXY ) Salı günü %0,63’lük bir artış kaydederek tekrar 104’ün üzerine çıktı. Bu nedenle, önümüzdeki haftalarda Bitcoin fiyatının yönünü belirleyecek olan kripto piyasasında dalgalanma bu hafta görülebilir.

Toplam kripto piyasası hacmi  son 24 saatte %14,02 arttı. Bitcoin fiyatı bu hafta baskı altında kalmaya devam ederken, yukarı yönlü itişin çoğu altcoinlerden gelecek.

Bitcoin Fiyatı İçin Zincir Üzerinde Veri Sinyali Boğa Senaryosu

Zincir üstü analize göre, 2 Ocak’taki Alış/Satış Oranı (30DMA) verileri yine Bitcoin satın almak için bir sinyal oluşturdu. Bu, metrik tarafından dördüncü kez bir satın alma sinyali gösteriliyor.

bitcoin
bitcoin fiyat tahmini: zincir üzerindeki tüm veriler btc i̇çin boğa sinyalleri veriyor! 3

Alış/Satış Oranı (30DMA), bir satın alma döngüsünü belirlemek için en iyi ölçütlerden biridir. Ancak, yalnızca bir boğa piyasasında geçerlidir. İstikrarsızlık veya ayı piyasası zamanlarında, bu gösterge neredeyse mükemmel bir şekilde yalnızca satış sinyalleri üretir. Bu nedenle, ticaret stratejisine göre satın alma sinyallerini diğer kısa vadeli zincir üstü göstergelerle doğrulamanız gerekir.

Alış/Satış Oranı (30DMA), ayı piyasası sırasında BTC için dört kez satın alma sinyalleri üretti. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, Terra-LUNA krizi ve FTX’in çöküşü, 2022’de Bitcoin fiyat hareketini yalnızca olumsuz etkiledi.

Bununla birlikte, BTC SOPR MA30 verileri, BTC fiyatının 2023’te yükselişe geçme olasılığının oldukça yüksek olduğunu gösterdiğinden, 4. satın alma sinyali muhtemelen bir yükseliş çağrısıdır. Uzmanlar, kurumsal yatırımcıların ve balinaların her an bir ralli başlatacağına inandıkları için yatırımcılar, Bitcoin’i daha düşük seviyelerde biriktirmek için DCA stratejisini benimseyebilir.

Bitcoin Şimdi Yükselebilir mi?

Popüler analist Michael van de Poppe, BTC fiyatının önümüzdeki günlerde 17 bin doların üzerine çıkabileceğine inanıyor. BTC fiyatı, kritik 16,5 bin dolarlık destek seviyesinin güçlü bir şekilde üzerinde kalmaya devam edecek.

bitcoin
bitcoin fiyat tahmini: zincir üzerindeki tüm veriler btc i̇çin boğa sinyalleri veriyor! 4

Teknik göstergelere göre, BTC fiyatı Bollinger Bands Squeeze’de hareket ediyor ve RSI artıyor. Böylece BTC fiyatı, sıkışıklık bitene kadar yatay hareket etmeye devam edecek.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.