Bitcoin Fiyat Analizi: Yatay Hareket Devam Ediyor, Kırılma Büyük Harekete Yol Açabilir!

Bitcoin Fiyat Analizi: Yatay Hareket Devam Ediyor, Kırılma Büyük Harekete Yol Açabilir!

Bitcoin 18 bin dolarlık destek seviyesiyle boğuşmaya devam ederken, henüz herhangi bir yönde belirleyici bir hareket yapmadı. Bu pozisyonun altında düşüş eğilimi felaket olabilir.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Bitcoin’in fiyatı, önemli azalan trend çizgisi ile 18 bin dolarlık destek seviyesi arasında çok dar bir aralıkta salındığı için günlük zaman diliminde önemli destekle örtüşüyor. Bu seviyeler arasında minimum kıpırdanma odası ile, sonraki günlerde ve hatta saatlerde her iki tarafta da bir kırılma olması bekleniyor.

20 bin dolarlık işaretin yakınında bulunan 50 günlük hareketli ortalama, şu anda ek dinamik direnç sağlıyor ve fiyatın gelişmesini engellemeye devam ediyor ve şimdilik bu seviyenin altında tutuyor.

Genel düşüş piyasası yapısı ve 20 bin dolar civarındaki direnç seviyelerinin birleştiği göz önüne alındığında, 18 bin doların altında bir düşüş kırılması daha makul bir senaryo gibi görünüyor. Bu kırılma, 15 bin dolarlık alana ve ötesine doğru başka bir gerileme başlatabilir.

Bu senaryonun aksine, düşüş görünümünün başarısız olması için fiyatın hem 50 günlük hem de 100 günlük hareketli ortalama çizgilerinin yanı sıra düşüş eğilimi çizgisinin üzerine çıkması gerekiyor.

Bu yükseliş toparlanması, kısa vadede 24 bin dolarlık direnç seviyesine doğru bir rallinin önünü açacak.

bitcoin

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde, piyasa fırtına öncesi sakin göründüğü için fiyat 20 bin dolar ile 18 bin dolar seviyeleri arasında değişmeye devam ediyor. Belirtilen seviyelerin üstünde veya altında bir kırılma, bu zaman diliminde büyük bir harekete yol açabilir ve kripto varlığının orta vadeli fiyat hareketini şekillendirebilir.

Momentum şimdilik nötr kaldığı için RSI şu anda %50 civarında. Bu, alım ve satım baskısının kırılgan bir dengede kaldığını gösterir.

Bununla birlikte, osilatör son zamanlarda %50 seviyesinin altına düştü ve momentumda potansiyel bir düşüş eğilimine işaret etti ve düşüşün devam etme olasılığını daha da artırdı.

bitcoin

Zincir Üzeri Analizi

Madenciler teslim olma aşamasına katıldılar ve fiyatta 18 bin dolar seviyesine doğru önemli bir düşüşün ardından bitcoinlerinin küçük miktarlarını dağıtıyorlar. Bununla birlikte, hash oranı hafif bir ralli yaşıyor ve son zamanlarda yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini işaret ediyor.

Bitcoin’in fiyatının 2021 Kasım’daki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %74 düştüğü ve madenciliğin birçok madenci ve madencilik havuzu için karlı olmayabileceği göz önüne alındığında, Hash oranındaki bu artış Bitcoin’e olan inancının bir göstergesi olabilir. varlığın güvenliği.

Madencilerin teslim olması, tarihsel olarak ayı piyasasının sona ermesine işaret etti ve sona yaklaşmış görünüyor. Dolayısıyla, Bitcoin’in bu fiyat seviyelerinde uzun vadeli dibini bulmak üzere olma olasılığı yüksek.

bitcoin

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.