Bitcoin Fiyat Analizi: Son Ralli Bir Boğa Tuzağı mı Yoksa BTC İçin Bir Boğa Dalgasının Başlangıcı mı?

Bitcoin Fiyat Analizi: Son Ralli Bir Boğa Tuzağı mı Yoksa BTC İçin Bir Boğa Dalgasının Başlangıcı mı?

Bitcoin’in kısa vadeli fiyat hareketi, şu anda önemli bir alanda konsolide olduğu için hala dengede. Önümüzdeki birkaç gün, son rallinin gerçekten yeni bir boğa piyasasının başlangıcı mı yoksa başka bir boğa tuzağı mı olduğunu belirleyebilir.

Bitcoin Teknik Analiz

Günlük Grafik

Bitcoin günlük zaman diliminde, uzun vadeli düşüş trend çizgisinin üzerine çıktıktan ve hem trend çizgisini hem de 18 bin doları yeniden test ettikten sonra, fiyat iki önemli dinamik seviye arasında sıkışıp kaldı; 20 bin dolar ve 21 bin dolar civarında bulunan 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalama çizgileri.

Kripto para birimi, 50 günlük hareketli ortalamayı yukarı doğru kırdığından beri bu aralıkta konsolide oluyor, ancak henüz 100 günlük MA’nın üzerinde kapanmadı.

Bir yükseliş patlaması, yeni bir boğa piyasasının başlangıcını tahmin etmeden önce aşılması gereken güçlü engeller olan 200 günlük MA ve 24 bin dolarlık direnç seviyesine doğru bir ralliye yol açabilir.

Öte yandan, daha derin bir geri çekilme durumunda, 18 bin dolarlık önemli destek seviyesi bir kez daha devreye girebilir. Bununla birlikte, son zamanlarda birçok kez test edildiğinden ve sonuç olarak önemli ölçüde zayıflatılması gerektiğinden güvenilir olmayabilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: son ralli bir boğa tuzağı mı yoksa btc i̇çin bir boğa dalgasının başlangıcı mı? 4

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde fiyat, hem 20 bin dolar seviyesinin hem de uzun vadeli düşüş eğilimi çizgisinin üzerine çıktıktan sonra son birkaç gündür 20 bin dolar civarında konsolide oluyor.

Bu zaman diliminde görünüşte simetrik bir üçgen oluşuyor ve analiz için faydalı bir çerçeve sunabilir. Bu modeller, geçerli bir kopuşun meydana geldiği yöne bağlı olarak ya devam etmenin ya da tersine dönmenin işareti olabilir.

Bu üçgenin altında bir kırılma, 18 bin dolar seviyesine doğru bir düşüşe yol açabilir ve tersine, yukarı yönlü bir kırılma, muhtemelen 22.500 dolar direnç seviyesine doğru bir ralli başlatabilir.

Ayrıca, RSI göstergesi şu anda %50 seviyesinin altında seyrediyor ancak hala aşırı satım alanından uzak, bu da momentumun ayıların lehine değiştiğini ve şu anda düşüş eğiliminin biraz daha muhtemel olabileceğini gösteriyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: son ralli bir boğa tuzağı mı yoksa btc i̇çin bir boğa dalgasının başlangıcı mı? 5

İkili CDD (100 günlük SMA)

Uzun vadeli sahipler, katılımcılar arasında kritik bir gruptur. Bu nedenle, davranışlarını izlemek, pazarın yönünü belirlemede yardımcı olabilir.

Tahrip Edilen İkili Para Günleri metriği, uzun vadeli sahiplerin etkinliğini belirlemek için kullanılabilir. Arz Ayarlı Tahrip Edilen Madeni Para Günleri, ortalama Arz Ayarlı CDD’den büyükse bu ölçüm 1’i gösterir ve değilse 0’ı gösterir.

Aşağıdaki grafik, Bitcoin fiyatının yanı sıra İkili CDD metriğini (100 günlük SMA) göstermektedir. Bu artış, genellikle piyasa zirvelerinde ve kapitülasyon aşamalarında meydana gelen, uzun vadeli sahiplerden gelen olası satış baskısı anlamına gelir.

Metrik, 2017 ve 2020 boğa koşuları sırasında önemli ölçüde arttı ve 2018 ve 2021 ayı piyasalarında önemli ölçüde düştü. Şu anda, önemli ölçüde düştü ve yeni yerel düşükler yaptı.

Bununla birlikte, metrikte 2018’in en düşük seviyesine kıyasla hala başka bir düşüş için yer var. Bu, ayı piyasası dip oluşumuna yakın olduğumuzu gösteriyor, ancak Bitcoin için başka bir düşüş rallisi hala masada olabilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: son ralli bir boğa tuzağı mı yoksa btc i̇çin bir boğa dalgasının başlangıcı mı? 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.