Bitcoin Fiyat Analizi: İşte Kırmızı Bir Hafta Sonunun Ardından BTC İçin İki Olası Senaryo

Bitcoin Fiyat Analizi: İşte Kırmızı Bir Hafta Sonunun Ardından BTC İçin İki Olası Senaryo
0

Bitcoin’in fiyatı iyileşmek için mücadele etmeye devam ediyor. Hafta sonu boyunca hareket en iyi ihtimalle dalgalıydı ve kripto para birimi değerinin bir kısmını bile kaybetti. Bununla birlikte, son olayları ve her durumda kritik seviyeleri takip eden BTC için en olası senaryolara bakmaya değer.

Teknik Analiz

Günlük Zaman Çerçevesi

Fiyat, günlük zaman diliminde daha yüksek bir yüksek fiyat hareket paterni kaydetmeyi başaramadı ve aralığın en üst seviyesi ve 100 günlük hareketli ortalama bunu reddetti. Şu anda Bitcoin, 36,3 bin – 37,3 bin dolarlık bölge civarında kritik bir destek bölgesinin üzerinde. Kripto para biriminin, aralığın zirvesine başka bir artış başlatmak için belirtilen destek bölgesini koruması gerekiyor.

Öte yandan, BTC bu önemli seviyenin altına düşerse, bu daha fazla düşüşe neden olabilir. Bu durumda, bir sonraki destek seviyesi, aralığın en altında, yani 34 bin ila 35 bin dolar arasında olacak.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: i̇şte kırmızı bir hafta sonunun ardından btc i̇çin i̇ki olası senaryo 4

4 Saatlik Zaman Çerçevesi

Grafik, Bitcoin’in şu anda iki belirgin arz ve talep bölgesi arasında konsolide olduğunu gösteriyor. Anlık direnç seviyesi 45 bin dolara yakınken, önemli destek seviyesi 34 bin dolar civarında.

Fiyat, ayıların kontrolü ele geçirdiğini gösteren güçlü bir düşüş momentumu ile düşüyor. Bununla birlikte, fiyat ile RSI göstergesi arasındaki açık bir farklılık, düşüş momentumunu azalttı ve bir tersine dönüşe yol açabilir. Buna karşılık, Bitcoin bir düşüş devamı düzeltme modeli (Sarı trend çizgileri) oluşturdu. Alt trend çizgisi tutmazsa, başka bir aşırı düşüş hareketi beklenecektir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: i̇şte kırmızı bir hafta sonunun ardından btc i̇çin i̇ki olası senaryo 5

Genel Analiz

Tüm Madenci Rezervi (EMA 30)

Madenciler, küresel ekonomiyi ve siyaseti çevreleyen tüm belirsizliğin ortasında bitcoin biriktirmeye devam ediyor. Ağ güvenliği ve düzenleme bütünlüğünde etkili varlıklar olarak kabul edilirler.

Davranışlarını analiz etmek, fiyatın bir sonraki nereye gideceğini tahmin etmede de çok faydalı olabilir. Ayrıca, kripto para birimi 5 bin ila 10 bin dolar arasında değiştiğinde, 2020-2021 boğa koşusundan önce agresif bir şekilde Bitcoin biriktiriyorlardı. Boğa koşusu başladıktan sonra birikim oranları düzleşti ve ardından 2020’nin sonlarında ve 2021’in başlarında arzlarını hızla dağıttılar ve bu da yükseliş trendini önemli ölçüde zayıflattı.

Bu kitlesel dağılımın ardından bugün de devam eden yavaş ve istikrarlı bir birikim yeniden başladı. Bu davranış, 2020 başlarındaki ve boğa koşusu öncesi fiyat konsolidasyonuna çok benzer, bu da madencilerin daha yüksek orta vadeli fiyatlar beklediklerini ve mevcut oranları madeni paralarını satmak için uygun görmediklerini gösteriyor.

Ancak bunun nedeni, birçoğunun son iki yılda Çin’den ABD’ye göç etmesi ve daha fazla finansal desteğe ve güvenliğe sahip olması ve fiyatların yoğun oynaklığı nedeniyle madeni paralarını satmak için çok fazla baskı altında olmaması olabilir. geçen sene.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: i̇şte kırmızı bir hafta sonunun ardından btc i̇çin i̇ki olası senaryo 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap